5 domowych środków napinających pochwę i dlaczego nie powinnnaś ich próbować

Wraz z wiekiem może pojawić się zmiana w elastyczności pochwy, a pochwa może czuć się luźniejsza.  U niektórych kobiet objawy nasilają się podczas menopauzy lub po porodzie, szczególnie po urodzeniu więcej niż jednego dziecka. Zmiany te są jednak całkowicie normalne i w większości przypadków nie wymagają żadnego leczenia.

Jednakże, jeśli zmiany te przeszkadzają w podjęciu decyzji o leczeniu, szczególnie jeśli:

  • Twoja pochwa czuje, że suchość w moczu jest bardziej bolesna, a mniej satysfakcjonująca, gdy się śmiejesz lub kaszlesz (objawy stresowego nietrzymania moczu).

Jeśli jesteś zaniepokojona zmianami w elastyczności pochwy, istnieje wiele rzeczy, które można spróbować poprawić swoje objawy, w tym:

  • zabiegi hormonalne na dnie miednicy zabiegi hormonalne na pochwie zabiegi dokręcania laserem vagina

Najlepiej jest w pierwszej kolejności porozmawiać ze swoim lekarzem rodzinnym lub ginekologiem, jeśli martwią cię jakiekolwiek objawy, szczególnie jeśli odczuwasz ból w okolicy miednicy.

Chociaż jest to normalne, aby stracić elastyczność w pochwie, może czuć się pod presją, aby coś z tym zrobić ze względu na wszystkie pochwy dokręcania śrub porady i celebrity-endorsed produktów, które można zobaczyć w Internecie i w innych mediach.

Jednakże, ponieważ wiele z tych porad nie pochodzi od lekarzy, mogą być one w najlepszym przypadku nieskuteczne, a w najgorszym niebezpieczne.

Pochwy dokręcania środków domu może być kuszące, ponieważ są one zazwyczaj tanie i łatwe do wypróbowania siebie. Jednak należy podejść do nich z wielką ostrożnością, ponieważ mogą one spowodować:

  • infekcje (takie jak infekcja drożdżowa)irritchinginjury-such jak w przypadku kobiety, która uzyskała oparzenia drugiego stopnia po parzeniu jej pochwy1.

Poniżej przyjrzymy się bliżej tym domowym środkom zaradczym.

Co to są pochwy dokręcania środków domu?

Pochwy dokręcania śrub domu środków zaradczych odnosi się do wszelkich produktów gospodarstwa domowego, które można stosować do wnętrza pochwy, które rzekomo pomogą poprawić jego "szczelność" i "czystość". Obejmuje to zioła, przyprawy i niektóre środki spożywcze.

Pochwa ma naturalny sposób oczyszczania się, a znajdujące się w niej bakterie pomagają utrzymać równowagę pH pochwy na odpowiednim poziomie. Wprowadzanie "środki dokręcania śrub" do pochwy może zakłócić tę równowagę pH, co może powodować infekcje, takie jak pleśniawki lub pochwy.

Poniżej 5 domowych środków napinających pochwę i dlaczego nie powinnnaś ich próbować

1. Zioła

Od wieków ludzie używają ziół do leczenia wielu różnych schorzeń. Nie oznacza to jednak, że dobrze jest włożyć je do pochwy.

Aloe vera

Żel wewnątrz rośliny aloesu jest znany ze swoich właściwości smarnych i jest stosowany w niektórych żelach smarnych. Ale ponieważ nie zostało udowodnione jako sposób na dokręcenie pochwy, nie należy stosować go do pochwy, nie rozmawiając z lekarzem pierwszego kontaktu lub ginekologiem.

Oczar wirginijski

Oczar wirginijski jest krzewem, a jego kora i liście od dawna stosowane są w leczeniu stanów zapalnych. Nakładanie oczaru wirginijskiego na podkładkę higieniczną i chłodzenie jest skutecznym sposobem na złagodzenie bólu pochwy i sromu po porodzie.

Nie należy jednak nakładać leszczyny czarownic na wnętrze pochwy. Rzeczywiście, zawsze powinnaś porozmawiać z lekarzem rodzinnym lub ginekologiem przed zastosowaniem jakiegokolwiek produktu, który nie został przepisany lub nie jest przeznaczony specjalnie do smarowania pochwy.

2. Chemikalia

Chociaż chemikalia i pochwy nie są dobrą mieszanką, stosowanie glinu potasowego na ścianach pochwy zostało uznane za skuteczny środek domowy. Mówi się, że ściągające właściwości substancji chemicznych są dobre w dokręcania śrub z pochwy tkanki.

Ale to naprawdę nie jest warte ryzyka. Ałun potasowy może również powodować blizny, zwiększać ryzyko infekcji i wchłaniać się do organizmu, powodując toksyczne skutki3.

3. Żywność

Jedzenie powinno być spożywane, a nie wkładane do pochwy. Jednak pomimo tej sensownej porady, wszystko, od soku z cytryny i ogórka do czosnku i jogurtu został podany jako sposób na oczyszczenie i dokręcić pochwy.

Poniżej przyjrzymy się dwóm najbardziej popularnym pochwy dokręcania domu środki zaradcze - ocet jabłkowy cydr i cytryna.

Ocet

Ocet jabłkowy cydr jest go-to tonik dla wszystkiego, od obniżenia poziomu cukru we krwi4 do pomocy w utracie wagi. Został również zahipnotyzowany jako sposób na dokręcenie kanału pochwy.

Ponieważ jednak ocet jest bardzo kwaśny, może nie tylko powodować ból i podrażnienia, ale także zakłócać naturalną równowagę bakterii w pochwie5.

Lemon

Mówi się, że cytryna czyni pochwę bardziej kwaśną i obniża jej poziom pH. Jednak w rzeczywistości może ona podrażniać pochwę i pogarszać objawy nietrzymania moczu6.

4. Przyprawy

Twierdzi się, że kurkuma - lub w szczególności bulwiasty korzeń kurkumy comosa z rodziny kurkumowatych - ma działanie zacieśniające po zastosowaniu do wnętrza pochwy i sromu.

Chociaż przeprowadzono badania nad skutkami działania kurkumy komosa, zostały one przeprowadzone na szczurach, a nie na ludziach, i nie ma badań, które pozwoliłyby stwierdzić, że istnieją korzyści dla ludzi7.

5. Gorąca woda

Podważanie (użycie wody w celu "wypłukania" kanału pochwy) lub parzenie (kucanie nad gorącą wodą, aby para wodna mogła oczyścić genitalia) nie tylko grozi zachwianiem równowagi pH pochwy, ale w przypadku parzenia może w rzeczywistości spowodować wypryskiwanie sromu8.

Naturalne sposoby na dokręcenie pochwy bez operacji

Na szczęście nie musisz polegać na niesprawdzone i potencjalnie niebezpiecznych środków domowych (lub chirurgii), aby uzyskać ściślejsze pochwy. Poniżej znajdują się dwa bezpieczniejsze opcje dokręcania śrub z pochwy i złagodzenie objawów związanych z pochwy atrofii i laxity.

Ćwiczenia na podłodze miednicowej

Wzmocnienie Twoich mięśni dna miednicy jest jednym ze sposobów, w jaki możesz czuć się bardziej ściśnięta i zająć się takimi kwestiami, jak stresowe nietrzymanie moczu i brak czucia podczas stosunku płciowego.

Mięśnie dna miednicy to zespół mięśni w kształcie wiórów, które sięgają od przedniej części kości łonowej do miednicy. Chociaż wykonywania ich nie będzie dokręcić kanału pochwy (nie wykonywania można tego zrobić, ponieważ nie można aktywnie pociąg pochwy ściany mięśni), wzmocnienie miednicznego podłogi może sprawić, że pochwy czuć się mocniej.

Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zrobić ćwiczenia podłogi miednicy (w tym jak wykonywać ćwiczenia Kegel) w naszym przewodniku Pochwa ćwiczenia - co to są, jak je zrobić i ich korzyści. Albo możesz przeczytać więcej o objawy i przyczyny słabych mięśni dna miednicy tutaj.

FemiLift pochwy dokręcania śrub laserowych leczenie

Pochwy dokręcania śrub laser leczenia jest niechirurgiczne metody, która poprawia objawy pochwy suchość i laxity przez stymulowanie wzrostu nowych tkanek na ścianach pochwy. To bezbolesne leczenie pomaga również zwiększyć naturalne smarowanie.

#