Czy jestem za młoda, żeby mieć Botox?

Nie tak dawno temu, gdyby ktoś zasugerował, aby leczyć się Botoxem na 30. urodziny, prawdopodobnie musiałbyś się oprzeć pokusie, aby dać im policzek! Jest on przecież znany przede wszystkim z tego, że potrafi poprawić, a nawet wymazać istniejące drobne linie i zmarszczki.

Ale wydaje się, że pokolenie "żyj na dziś, na jutro my Botox!" ma to wszystko źle. Nie ma potrzeby czekać, aż te irytujące linie się pojawią.

Więc dlaczego właśnie Botox Prewencyjny staje się tak popularnym prezentem na 30. urodziny?

Bardzo precyzyjne, ukierunkowane stosowanie Botoxu może przekwalifikować mięśnie twarzy i poprawić postawę twarzy, aby zapobiec powstawaniu zmarszczek, wzmocnić mięśnie i promować bardziej równomierne starzenie się.

Z czasem zmarszczki rozwijają się w miarę jak skóra stopniowo osłabia się i nie odbija się już od fałdów spowodowanych śmiechem, marszczeniem się lub innymi powtarzającymi się ruchami twarzy. Leczenie istniejących zmarszczek często polega na połączeniu stymulowania produkcji kolagenu i (w przypadku zmarszczek głębszych, utrwalonych) wypełniaczy, a także Botoxu. Zapobiegawczy Botox po prostu hamuje ruchy, które powodują powstawanie zmarszczek w pierwszej kolejności.

Zapobiegawczy Botox stosuje znacznie mniejszą dawkę niż standardowy Botox, dzięki czemu pozwala na większy ruch mięśni na twarzy - absolutnie nie ma niebezpieczeństwa "zamrożenia twarzy". Jest również bardzo precyzyjnie pozycjonowany, do leczenia poszczególnych linii, dzięki czemu efekty są naprawdę subtelne i naturalne, utrzymujące się przez około 3 miesiące.

Według ekspertów, to naprawdę działa."Stosowanie Botoxu może całkowicie odwrócić łagodne linie i w ogóle zapobiec ich powstawaniu".

Kiedy najlepiej zacząć stosować Botox Prewencyjny?

Najlepiej, gdy zaczną się pojawiać po raz pierwszy. Zauważysz je na początku, gdy robisz pewne wyrażenia - i odejdą, gdy twoja twarz jest w spoczynku. Ale później zaczynasz zauważać, że pozostają w pobliżu, nawet jeśli nie robisz tego wyrażenia. I to jest czas, aby rozpocząć Prewencyjny Botox, ponieważ możesz być pewien, że kiedy zaczną, nie pójdą nigdzie!

Jeśli chodzi o wiek, to może to być wszędzie od połowy lat dwudziestych do połowy lat trzydziestych lub, jeśli masz naprawdę szczęście, nawet później, w zależności od tego, jak spada produkcja kolagenu w twoim organizmie. Będzie to zależało głównie od twoich genów, ruchu mięśni, tego, jak bardzo słońce uszkodziło twoją twarz i jak bardzo się zmarszczyłeś.

Jak bardzo młody jest za młody?

Znowu będzie to zależało od ciebie. Ale każdy odpowiedzialny i odpowiednio przeszkolony lekarz weźmie pod uwagę twój wiek i nie będzie wstrzykiwał nikomu poniżej 18 roku życia. Jeśli nie masz widoczne oznaki powstawania zmarszczek, a zwłaszcza jeśli masz poniżej 25 lat, należy spodziewać się, że zostaniesz zapytany, czy naprawdę trzeba Botox. Jeśli nie, prawdopodobnie należy zadać sobie pytania na temat jakości praktykującego.

Należy również pamiętać, że zabiegi z użyciem Botoxu mogą być legalnie przeprowadzane przez lekarzy z bardzo niewielkim doświadczeniem lub przeszkoleniem. Zapobiegawcze Botox jest szczególnie delikatne, precyzyjne leczenie, a celem jest osiągnięcie subtelny efekt, a nie "zamrożona twarz" lub co gorsza, opadanie. Dokładne stosowanie wymaga dogłębnej znajomości struktury twarzy, którą posiadać będzie tylko odpowiednio wykwalifikowany i doświadczony lekarz.

#