Czysty i genialny laser

Czym jest laser Clear i Brilliant Fractional i jak to działa?

Laser C i B zapewnia nieablacyjny resurfacing skóry i jest łagodniejszą alternatywą dla pełnego lasera do resurfacingu, na przykład lasera Fraxel ®, co skutkuje minimalnym lub żadnym przestojem, minimalnym dyskomfortem i mniejszym ryzykiem powikłań. Jest to opcja leczenia dla tych, którzy chcą stopniowo poprawiać swoją strukturę skóry bez przerw w codziennym życiu i jest również doskonała do utrzymania zdrowej, młodszej skóry. Zalecany jest dla ciemniejszych typów skóry, aby zmniejszyć ryzyko powikłań, takich jak przebarwienia pozapalne.

Jak to działa?

Laser wykorzystuje mikrowiązki do tworzenia kolumn koagulacji w skórze właściwej, pozostawiając naskórek (górną warstwę skóry) w stanie nienaruszonym. Tkanka otaczająca, na którą nie mają wpływu mikrowiązki lasera, również pozostaje nienaruszona, co skutkuje szybszym gojeniem i zmniejszonym ryzykiem powikłań. Te obszary, na które skierowane są mikrowiązki laserowe, ulegają gojeniu i wraz z tym procesem gojenia tworzą nowy kolagen i elastynę, które są elementami składowymi młodszej, zdrowej skóry.

Jakie obszary mogą być leczone?

Laser Clear and Brilliant może być stosowany na twarz i większość obszarów ciała, w tym szyję, klatkę piersiową i ręce.

Jakie choroby skóry mogą być leczone?

 • Drobne linie i łagodne zmarszczki
 • Cienka, krepowa skóra
 • Nieprawidłowości w zakresie pigmentów i melasma
 • Trądzik i inne rodzaje blizn
 • Uszkodzenia słoneczne
 • Czerwoność twarzy

Z czym wiąże się leczenie?

Wstępna konsultacja skóry w celu sformułowania planu leczenia i zapewnienia, że jesteś odpowiednim kandydatem do zabiegu. Lekarz może zalecić, aby przed rozpoczęciem leczenia przeprowadzić kontrolę pod kątem raka skóry. W czasie konsultacji może być również wdrożony plan domowej pielęgnacji skóry. Na sam zabieg potrzeba około 20 minut na całą twarz i szyję. W celu zapewnienia klientowi komfortu zastosowany zostanie zdrętwiały krem. Po zakończeniu zabiegu można zastosować chłodny kompres, aby zmniejszyć dyskomfort. Zaleca się przyniesienie kapelusza chroniącego skórę.

Jak moja skóra będzie wyglądać po zabiegu?

Skóra doświadczy zaczerwienienia i łagodnego obrzęku trwającego 272 godziny. Przez kilka godzin po zabiegu może również czuć ciepło. Zaleca się nałożenie żelu chłodzącego w domu w celu uspokojenia skóry. Możesz również odczuwać szorstkość skóry przez kilka dni (może być dłuższa w przypadku obszarów poza twarzami).

Jakie są potencjalne komplikacje związane z leczeniem?

Powikłania są rzadkie, ale mogą wystąpić następujące:

 • Zmiany pigmentacyjne - hipo lub hiperpigmentacja
 • Piegi mogą zniknąć
 • Wyboje trądziku
 • Wybuch zimnych owrzodzeń

Ile zabiegów potrzebuję?

Seria co najmniej 3-4 zabiegów w odstępach cztero- lub miesięcznych, w zależności od stanu skóry i pożądanego rezultatu. W ciągu kolejnych 2-3 miesięcy będzie miała miejsce nowa depilacja kolagenowa, a poprawa będzie trwała do 6 miesięcy po zabiegu.

Ile to kosztuje?

Pełny koszt znajduje się w cenniku.

Co oznacza LASER?

LASER to akronim oznaczający wzmocnienie światła poprzez stymulację emisji promieniowania. Lasery działają poprzez generowanie skoncentrowanego strumienia światła w celu leczenia różnych stanów chorobowych, począwszy od resurfacingu skóry, usuwania włosów, tatuażu, ablacji naczyń krwionośnych, a skończywszy na kilku innych. Warunki, które lasery leczyć jest zależna od długości fali lasera. Dla samego resurfacingu skóry, istnieją 2 rodzaje laserów:

 1. Laser ablacyjny
 2. Laser nieablacyjny

Jaka jest różnica między laserem ablacyjnym a nieablacyjnym do resurfacingu skóry?

Zabiegi nieablacyjne ukierunkowane są na dolne warstwy skóry (skóra właściwa), pozostawiając powierzchnię skóry (naskórek) nieuszkodzoną i nienaruszoną. Termin "frakcyjny" laser odnosi się do mikrowiązek lasera do tworzenia kolumn koagulacji w skórze właściwej otoczonej normalną tkanką, co powoduje szybsze gojenie się resurfacingu laserem ablacyjnym ukierunkowanym zarówno na powierzchnię jak i na dolne warstwy skóry poprzez "ablację" lub "odparowanie" skóry. Laser nieablacyjny może dawać wyniki podobne do lasera ablacyjnego. Jednak w przypadku lasera nieablacyjnego wymagana jest większa liczba sesji. Oba rodzaje lasera stymulują produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra jest młodsza, gładsza i zdrowsza. Oba typy laserów poprawiają wygląd zmarszczek od drobnych do umiarkowanych, przebarwień skóry, zaczerwienienia twarzy i bliznowacenia. Niektóre typy laserów są również zatwierdzone do leczenia rozstępów metodą "off face". Lasery ablacyjne do resurfacingu mogą znacząco poprawić głębokie zmarszczki, uszkodzenia spowodowane przez słońce i przebarwienia skóry po 1 zabiegu. Wadą jest jednak znaczny, kilkutygodniowy przestój z obrzękiem, strupami i sapaniem skóry. Lasery ablacyjne są również bardziej bolesne i mogą wymagać lekkiej sedacji, aby klienci mogli tolerować zabieg. Istnieje również zwiększone ryzyko długotrwałej hipo lub hiperpigmentacji skóry, zakażenia i bliznowacenia. Lasery nieablacyjne nie mają żadnych skutków ubocznych związanych z ablacyjnym resurfackiem. Jednak nieablacyjny resurfacing nie daje tak dramatycznych rezultatów jak w przypadku ablacyjnych laserów do resurfacingu. Rezultaty są bardziej subtelne i do osiągnięcia zauważalnego rezultatu potrzebne są co najmniej 3 zabiegi. Zaletą nieablatywnego resurfacingu jest minimalny czas przestoju wynoszący od kilku godzin do kilku dni zaczerwienienia twarzy lub reakcji przypominającej oparzenia słoneczne. Nieablacyjne zabiegi laserowe są stosunkowo wygodnymi zabiegami, a pacjenci mogą wznowić normalne czynności natychmiast po zabiegu.

Czy istnieje "najlepszy" laser?

Naprawdę nie ma najlepszego lasera. Przy wyborze procedury laserowej do odmładzania skóry, należy wziąć pod uwagę czynniki takie jak to, co dotyczy skóry, co można sobie pozwolić w zakresie przestojów, czy laser (lub IPL) maszyna jest zatwierdzony TGA (TGA oznacza Therapuetic Goods of Australia, który monitoruje wszystkie leki i urządzenia medyczne w Australii) oraz kwalifikacje praktykującego lasera. W NSW nie ma przepisów określających, kto może obsługiwać laser / maszynę IPL. Zasadniczo, jeżeli osobę fizyczną stać na zakup urządzenia, może ono być używane bez żadnych kwalifikacji medycznych lub pielęgniarskich. Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, to roszczenia zgłoszone przez osobę uprawiającą laser. Podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów estetycznych, istnieją ograniczenia co do tego, co może osiągnąć laser resurfacing. Na przykład, jeśli masz poważną utratę objętości, laser resurfacing nie będzie re-volumise skóry. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, potrzebne jest wielopłaszczyznowe i holistyczne podejście. Oczywiście, żadna z tych procedur nie zapewni długotrwałych, wspaniałych rezultatów, jeśli zignorujesz swoją codzienną rutynową pielęgnację skóry i ochronę przed słońcem.

#