Endermologia - zabiegi

endermologia warszawa

Cellulit to zmora wielu kobiet. Sprawia, że w czasie wakacji wstydzą się pokazywać nogi, a ich pewność siebie znacznie spada. Jednocześnie jednak cellulit występuje tak powszechnie, że niektórzy nie widzą sposobu, aby z nim skutecznie walczyć. Rzecz jasna, tworzone są liczne kremy i preparaty, które mają go rzekomo zmniejszać, jednakże z ich skutecznością bywa różnie - o czym świadczy choćby i fakt, że coraz więcej pań szuka innych, nietypowych sposobów na pozbycie się szpecącej skórki pomarańczowej. Jednym z takich sposobów jest endermologia - co to takiego i co warto o niej wiedzieć?

 

Endermologia - podstawowe informacje

Jest to wykonywany mechanicznie masaż, który działa silnie odchudzająco na całe ciało, a przy tym pomaga pozbyć się cellulitu. Poprawa wyglądu ciała i jędrności skóry następuje po dokonanej serii zabiegów, które wykonywane są przez wykwalifikowanego specjalistę. Pacjent ubiera się w stosowny strój, a masaż wykonywany jest przy użyciu profesjonalnego sprzętu, metodą podciśnieniową. 

Z uwagi na ogromną siłę nacisku, jaką posiada ta metoda masażu, możliwe jest oddziaływanie na skórną i podskórną tkankę łączną. Kremy i inne rodzaje kosmetyków nie są w stanie przeniknąć aż tak głęboko - i nie w dostatecznej ilości - by przy ich pomocy można było uzyskać podobne efekty, jak po zabiegu endermologii. Jednocześnie moc masażu zawsze dobiera się do indywidualnych odczuć klienta - nie ma zatem obawy, że zabieg będzie bolesny i prowadzony ze zbytnią siłą. Endermologia LPG wykonywana jest przy tym zawsze w kierunku dosercowym - co jest metodą bezpieczną, a jednocześnie niespotykaną. Dlatego też koncepcja tego typu masażu ogólnie jest bardzo interesująca i skuteczna.

 

Endermologia - zastosowanie

Jak już wspomniano, zabieg pomaga poradzić sobie z cellulitem i jej celem jest wyraźne zmniejszenie tkanki tłuszczowej, a zatem działanie odchudzające. Jednocześnie jednak zabieg wpływa pozytywnie na cały organizm, pomagając ujędrnić skórę, wymodelować sylwetkę, a nawet poradzić sobie z bliznami, oparzeniami i obrzękami. Wspomaga leczenie stanów pooperacyjnych, poporodowych i powypadkowych, a zatem wspiera rehabilitację. Pobudza bowiem krążenie, łagodzi ból i wykazuje działanie relaksacyjne. Można zatem jednocześnie odchudzić się i wyzdrowieć, pozbywając na przykład bólu kręgosłupa.

Po wykonanej serii zabiegów klient może cieszyć się nie tylko piękniejszym, ale również i zdrowszym ciałem. Zabiegi sprawdzają się również w przypadku leczenia uszkodzeń mięśni, ścięgien i więzadeł, a także w terapii antystarzeniowej. Dzięki niej możemy sobie poradzić z niedrożnością żył, przygotować się do liposukcji, a także wspomóc mezoterapię. Leczenie jest zatem przeznaczone dla wszystkich tych, którzy mają problemy z ciałem o naprawdę różnym charakterze i którzy chcą sobie z nimi poradzić przy pomocy sprawdzonej i skutecznej, ale jednocześnie nieinwazyjnej metody.

 

Oczyszczenie organizmu a endermologia

Mimo że wydaje nam się, że żyjemy w naprawdę czystych i wolnych od błędów przeszłych wieków czasach, nie jesteśmy wcale wolni od licznych zanieczyszczeń, a wręcz nieustannie nimi atakowani! W wodzie można znaleźć metale ciężkie, w jedzeniu różnego typu ulepszacze i konserwanty, a to, czym oddychamy, to powietrze wymieszane ze spalinami z aut i kominów. W takim świecie nikt nie jest wolny od toksyn, które osiadają w naszych organizmach i sprawiają, iż gorzej się czujemy. W dodatku oddziałują również na nasze zdrowie.
Ciało człowieka nie jest przystosowane do tego, aby magazynować toksyny i chemikalia. Dlatego też trzeba je koniecznie usunąć z organizmu, nim przyczynią się do powstania stanu chorobowego. Zabieg pomaga oczyścić ciało z toksyn. Intensywny masaż powoduje bowiem poprawę krążenia krwi i limfy. Układ limfatyczny działa sprawniej, dzięki czemu jest w stanie zneutralizować wiele szkodliwych toksyn. Gdy zostaną one przechwycone, mogą zostać następnie wydalone z naszego ciała. Endermologia wzmaga wymianę międzykomórkową, dlatego też dzięki niej detoks można przeprowadzać nie tylko od wewnątrz, lecz również od zewnątrz.

zabieg endermologii

Endermologia - efekty

Seria zabiegów endermologii pozwala nie tylko oczyścić ciało z toksyn, lecz również znacznie wygładzić skórę i zmniejszyć znajdujące się pod nią złogi tłuszczowe. Z racji na ten fakt oraz na redukcję cellulitu, klient jest w stanie wyraźnie schudnąć - stracić od kilku do kilkunastu centymetrów w obwodzie i to w takich miejscach, gdzie nawet przy intensywnych ćwiczeniach usunięcie tłuszczu jest trudne lub też całkowicie niemożliwe.

Po zabiegu pacjent jest też rozluźniony i zrelaksowany. Czuje się wyraźnie lepiej. Jeśli coś go bolało, ból zostaje wyraźnie złagodzony. Niwelowane jest napięcie mięśniowe, a skóra ujędrnia się i wygładza. Panie uwielbiają endermologię i poddają się temu zabiegowi na całym świecie - dzięki temu mogą opóźnić procesy starzenia, a także zadbać o swój atrakcyjny wygląd i samopoczucie. Wraz z poprawą wyglądu zwiększa się ich pewność siebie i siła przebicia. Przy tym w przeciwieństwie do wielu innych technik i zabiegów leczenie jest w 100% bezpieczne. Nie ma obawy, że coś, co ma w zamyśle pomóc, jeszcze pogorszy zdrowie lub wygląd

Endermologia - sposób działania

Zabieg endermologii jest nieinwazyjny, przeprowadzany przy pomocy specjalnego urządzenia i w pełni kontrolowany komputerowo. Pacjentka przed poddaniem się mu musi założyć stosowny, przylegający do ciała kombinezon - to właśnie przez niego będzie prowadzony masaż. Niekonieczne jest żadne inne przygotowanie - po jego założeniu jesteśmy już gotowi do poddania się zabiegowi.

W trakcie jego trwania na ciele powstaje fala skóry. Wszystko przez to, iż zostaje ona poddana działaniu podciśnienia. Zabieg prowadzony jest poprzez specjalne głowice i trwa zwykle około 30 minut. Jeden zabieg to jednak za mało, aby uzyskane efekty były w pełni zadowalające - nie są również trwałe. Dlatego też dla pełnego zadowolenia należy poddać się całej serii endermologii - w postaci kilku lub kilkunastu zabiegów.

Zabieg przeprowadzany jest przy pomocy metody, którą wynalazł Louis Paul Guitay. Wszystko zaczęło się od wypadku, któremu uległ i od rehabilitacji, której musiał zostać poddawany przez wiele miesięcy, aby móc wrócić do sprawności. Zauważył on wówczas, że od właściwego nacisku oraz siły masażysty zależy skuteczność całego masażu - nawet prowadzony w ten sam sposób może być mniej efektywny, jeśli umiejętności masażysty nie są wystarczające, bądź też nie ma on w sobie dość siły. Guitay - bazując na tym spostrzeżeniu - wynalazł zatem maszynę, która naśladowała ruchy wykonywane przez masażystę w trakcie masażu. To właśnie początek endermologii. 

Głowica posiada dwie, działające od siebie niezależnie rolki, a także komorę ssącą. Hermetyczna komora działa w połączeniu z podciśnieniem. Najlepsze rezultaty otrzymuje się po 15-20 zabiegach i decydują się na nie coraz częściej osoby w różnym wieku - przede wszystkim zaś te po 50 roku życia. Endermologia jest z powodzeniem stosowana w aż 100 krajach na całym świecie i wszyscy klienci są wielce zadowoleni z uzyskiwanych w ten sposób efektów. Na całym świecie wykonano już 160 milionów zabiegów tego typu, a sama metoda zyskała sobie pozytywną opinię amerykańskiej agencji FDA, która zajmuje się dopuszczaniem do obrotu leków, a także sprzętów medycznych. FDA potwierdziła, że terapia przyczynia się do wyraźnej redukcji cellulitu. 

 

Endermologia - przeciwwskazania

Zabieg jest bezpieczny, jednakże nie wszyscy mogą się mu niestety poddać. Istnieje ku temu kilka przeciwwskazań. Rzecz jasna, zaczekać powinny kobiety w ciąży oraz młode matki, które karmią piersią - w przyszłości będzie przecież jeszcze czas na poddanie się temu zabiegowi. Zaczekać muszą również kobiety po porodzie - i to zarówno naturalnym, jak i przeprowadzonym przy pomocy cesarskiego cięcia. Najlepiej odczekać kilka miesięcy - w przypadku cesarskiego cięcia aż 8. Dopiero wówczas można się bezpiecznie poddać zabiegowi endermologii.

Przeciwwskazania to także czynne nowotwory, jak również zapalenie żył, żylaki, naczyniaki lub skłonność do ich pojawiania się, bądź też inne, ostre stany chorobowe. Często w przypadku przepukliny, bądź wyjątkowo bolesnych żylaków nie jest jednak konieczna zupełna rezygnacja z masażu, a jedynie miejscowe powstrzymanie się od niego (co trzeba zgłosić).

Do przeciwwskazań można również jednak zaliczyć między innymi uszkodzenia skóry, wynikłe z przebytych lub trwających chorób, jak też z przyczyn poddania się innym zabiegom kosmetycznym - jak dermabrazja, czy mikrodermabrazja. Uważać należy przy zmianach trądzikowych.

 

Endermologia - podsumowanie

To zabieg, dzięki któremu można nie tylko poprawić swój wygląd zewnętrzny, lecz również swoje samopoczucie oraz zdrowie. Masaż oddziałuje na psychikę, pozwalając się rozluźnić, a także na fizyczną stronę organizmu, uwalniając nas od trosk związanych między innymi z bólami kręgosłupa, czy bólami reumatycznymi. Dzięki niemu rehabilitacja przebiega sprawniej, a pacjent może szybciej wrócić do zdrowia.

Masaż tego typu wpływa również na urodę, ponieważ ujędrnia skórę, czyni ją bardziej promienną i elastyczną, a do tego uwalnia od problemu związanego z cellulitem i zbyt obfitą tkanką tłuszczową. To właśnie usunięcie skórki pomarańczowej jest najważniejszym zadaniem endermologii, jednak przy okazji chronimy organizm przed toksynami (które są z niego usuwane) i zapobiegamy ich odłożeniu się w ciele w niedalekiej przyszłości. Szacuje się również, że lepiej pracująca skóra i tkanki wolniej się starzeją i blokują tworzenie się cellulitu.

Sam zabieg jest przyjemny i bezpieczny. Wystarczy ubrać się w elastyczny kombinezon, położyć na specjalnym łóżku i zrelaksować się, podczas gdy specjalne urządzenie sterowane komputerem i czujnym okiem specjalisty dokonuje cudów. Endermologia staje się coraz popularniejsza i stanowi naprawdę wspaniałą alternatywę dla innych sposobów usuwania cellulitu oraz pozbywania się nadmiaru kilogramów. Najlepiej wspomagać zabiegi właściwą dietą oraz treningiem. Czy więc warto poddać się serii tych zabiegów? Warto!

ENDERMOLOGIA - OFERTA ZABIEGU W KLINICE MURANO WARSZWA

Części ciała: całe ciało
Wskazania: nadmiar tkanki tłuszczowej
Czas trwania: 45 min
Przedział cenowy: 200 zł

Umów wizytę lub dowiedz się więcej o zabiegu:
tel. 22 252 82 82, recepcja@klinikamurano.com.pl

#