Jak działa zabieg CoolSculpting

CoolSculpting jest wiodącą na świecie metodą zamrażania tłuszczu. Jest to zabieg kosmetyczny stosowany do zamrażania komórek tłuszczowych z określonych części ciała. CoolSculpting to doskonały sposób na usunięcie upartego tłuszczu.

CoolSculpting jest:

 • Zatwierdzony przez FDA
 • Potwierdzony klinicznie jako bezpieczny i skuteczny
 • Zabieg niewinwazyjny

W porównaniu z innymi procedurami chirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej, takimi jak liposukcja, CoolSculpting wiąże się z mniejszym ryzykiem i nie wymaga przestojów po zabiegu.

Ten przewodnik wyjaśni, w jaki sposób działa proces CoolSculpting, łącznie z obszarami ciała, które mogą być poddawane zabiegom i jak wiele zabiegów może być potrzebnych.

W jaki sposób tłuszcz opuszcza organizm po zastosowaniu CoolSculpting?

Wielu pacjentów lubi wiedzieć, w jaki sposób tłuszcz opuszcza organizm po zastosowaniu CoolSculpting i kiedy spodziewają się rezultatów.

Procedura CoolSculpting działa poprzez ukierunkowanie komórek tłuszczowych pod skórą w obszarze poddawanym zabiegowi, obniżając temperaturę komórek tłuszczowych do 4 stopni. Zamrożenie komórek tłuszczowych w ten sposób powoduje śmierć komórek tłuszczowych i może zmniejszyć ich odkładanie się nawet o 25% w obszarze poddawanym zabiegowi.

Po zabiegu leczone komórki tłuszczowe kurczą się i są naturalnie metabolizowane przez wątrobę, zanim zostaną wyeliminowane przez organizm. CoolSculpting jest zabiegiem trwałym, ponieważ po zniszczeniu komórek tłuszczowych nie wracają one z powrotem.

W przeciwieństwie do liposukcji, CoolSculpting nie jest zabiegiem chirurgicznym, więc nie wymaga przestojów i jest nieinwazyjny. To sprawia, że dla wielu osób jest to idealny sposób na usunięcie niechcianego tłuszczu.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak tłuszcz opuszcza organizm po CoolSculpting, przeczytaj tutaj.

Jaki rodzaj tłuszczu leczy CoolSculpting?

Chociaż CoolSculpting jest zabiegiem zamrażania tłuszczu, może być stosowany tylko do leczenia jednego rodzaju tłuszczu występującego w naszym organizmie.

Nasze ciała zawierają:

 • Tłuszcz trzewny: ten rodzaj tłuszczu otacza organy, wiadomo, że jest bardziej zagrożony dla zdrowia niż inne rodzaje tłuszczu i jest przechowywany w jamie brzusznej.Tłuszcz podskórny: jest to miękki tłuszcz, który można ciągnąć i chwytać i, dla większości ludzi, stanowi 90% tłuszczu w ich ciałach.

CoolSculpting może być stosowany tylko do leczenia tłuszczu podskórnego. Tkanka tłuszczowa trzewna nie może być wciągana do aplikatora CoolSculpting, więc nie nadaje się do leczenia.

Aby być dobrym kandydatem do CoolSculpting, najlepiej jest mieć BMI poniżej 30 roku życia i prowadzić już dość zdrowy tryb życia. CoolSculpting nie jest zabiegiem odchudzającym.

Aby zrozumieć, czy jesteś dobrym kandydatem do CoolSculpting, Twój konsultant powinien omówić to z Tobą bardziej szczegółowo podczas wstępnej oceny.

Przeczytaj nasz przewodnik, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak CoolSculpting może być używany do usuwania niepożądanego tłuszczu.

Na jakich obszarach ciała można stosować CoolSculpting?

Aby poddać się zabiegowi CoolSculpting, musisz mieć w miejscu, które chcesz poddać zabiegowi, kieszenie z miękkim, szczypiącym tłuszczem. Tylko niektóre obszary ciała mogą być poddane zabiegowi, w tym:

 • Ramiona
 • Brzuch
 • Plecy
 • Uda
 • Podbródek

Istnieją również obszary, które nie mogą być traktowane z CoolSculpting w tym:

 • Obszar łonowy
 • Nogi i kostki
 • Twarz i szyja
 • Podgardle
 • Kolana

Przed rozpoczęciem leczenia konieczna będzie wstępna konsultacja w celu omówienia obszaru, który chciałbyś poddać leczeniu oraz wyników, które chciałbyś zobaczyć. Następnie zostaniesz poinformowana o tym, ile sesji terapeutycznych może być wymaganych i jakich rezultatów możesz się spodziewać.

Aby dowiedzieć się więcej na temat obszarów, które mogą być traktowane z CoolSculpting, przeczytaj nasz przewodnik.

Ile zabiegów CoolSculpting jest koniecznych?

Liczba niezbędnych zabiegów CoolSculpting jest ustalana indywidualnie i wymaga konsultacji lub wstępnej oceny przed poddaniem się zabiegowi.

Liczba potrzebnych sesji CoolSculpting zależy od wielu czynników, w tym:

 • Leczony obszar
 • Wydajna ilość szczypiącego tłuszczu w wybranym obszarze
 • Wasza historia medyczna
 • Wydajne wyniki, które chciałbyś zobaczyć

Pełna redukcja tkanki tłuszczowej w leczonym obszarze może trwać do czterech miesięcy, ponieważ organizm potrzebuje czasu, aby wyeliminować leczone komórki tłuszczowe.

CoolSculpting nie jest procedurą utraty wagi. Zapewnia on sposób na usunięcie uporczywego tłuszczu po osiągnięciu lub zbliżeniu się do idealnej wagi poprzez ćwiczenia fizyczne i zdrową dietę. To również pomoże Ci osiągnąć najlepsze rezultaty przy mniejszej liczbie zabiegów.

#