Jak pozbyć się „pajączków” - laserowe zamykanie naczynek.

jak pozbyć się pajączkówJeśli Twoim problemem jest nieustanne pojawianie się na skórze popękanych naczynek tzw. pajączków najlepszym rozwiązaniem jest zabieg laserowego zamykania naczynek. Jest to zabieg bardzo bezpieczny przy czym nieskomplikowany. Najczęstszą przyczyną powstawania pajączków są problemy hormonalne, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krążenia oraz nadwrażliwość skóry. Za pomocą laserów wiązki światła (IPL) usuwają czerwone, podskórne ślady. Odbywa się to bezboleśnie i krótko. Hemoglobina podgrzewana jest przez światło wydobywające się z lasera, w wyniku czego niechciane zniszczone lub zbytnio poszerzone naczynka krwionośne kurczą się i zamykają.

jak usunąć pajączkiTak dobry efekt osiągany jest dzięki temu, iż najbardziej naświetlane są miejsca, gdzie żyły łączą się, a także miejsca na przebiegu żył. Dodatkową zaletą zabiegu jest fakt, że pajączki znikają na dobre, nie na jakiś czas. Przy dobrej pielęgnacji skóry oraz organizmu po zabiegu możemy pozbyć się tej niemiłej przypadłości raz na zawsze. Nie należy wpadać w panikę, gdy podczas naświetlania czuć pieczenie skóry, jest to efekt jak najbardziej prawidłowy, aby go złagodzić przed zabiegiem skóra smarowana jest specjalnym żelem chłodzącym. Coraz częściej występują także lasery z wbudowaną już funkcją chłodzącą.

laserowe zamykanie naczynekW zależności od tego ile pajączków mamy tyle razy zabieg powinien być powtarzany, zazwyczaj są to od 1 do 3 serii. Jedynym lekkim efektem ubocznym mogą być zasinienia w miejscu poddanym leczeniu, które schodzą po kilku dniach. Po zabiegu nie potrzebna jest żadna specjalna rekonwalescencja. Można od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków i zajęć, nie wpłynie to negatywnie an efekty zabiegu. Jedyne zalecenia lekarza dotyczą w tym wypadku, tego, aby ograniczyć nadmierny wysiłek fizyczny (nie podnosić wielkich ciężarów, nie forsować się itp.) oraz żeby nie wystawiać skóry na promieniowanie słoneczne. Poza tymi wytycznymi można robić wszystko tak jak dotychczas.

#