Jak przeciwdziałać powstawaniu pajączków?

jak uniknąć pajączkówWiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że genetyka predysponuje je do pajączków. Warto pamiętać jednak o tym, że nawet w takiej sytuacji można ich uniknąć. Kluczowe znaczenie ma zapewnienie naszym nogom odpowiedniej ilości ruchu, warto przy tym pamiętać, że szczególnie niebezpieczne jest w tym kontekście wielogodzinne siedzenie z nogą założoną na nogę, co przyczynia się do zastoju krwi i rozszerzania się naczynek. To właśnie dzięki ruchowi krew krąży w żyłach szybciej i bardziej sprawnie, nie powinno więc go zabraknąć. Tu zresztą warto mieć na uwadze i to, że nie każdy sport może być tak samo dobry, zalecane są zaś przede wszystkim te, które wiążą się z pewną rytmiką ruchów.

jak przeciwdziałać pajączkomWarto zatem wystrzegać się tych dyscyplin sportowych, których realne jest ryzyko urazu nóg, lepiej więc zdecydować się na taniec i długie spacery albo pływanie i jazdę na rowerze. W szczególny sposób zalecane są te sporty, które skłaniają nas do długiego przebywania w wodzie. Woda wywiera na kończyny ciągły ucisk, a dzięki temu możemy liczyć na poprawę pracy naczyń. Jeśli samo klasyczne pływanie wydaje nam się monotonne, wybierajmy zajęcia w wodzie, w czasie których gimnastyka łączy się z bieganiem. Pamiętajmy też, że im głębsza woda – tym lepiej. Wcale nie mniej wartościowa okazuje się być jazda na rowerze, która wymaga szczególnie wytężonej pracy wówczas, gdy w grę wchodzą mięśnie łydek.

przeciwdziałanie powstawaniu pajączkówPamiętajmy jednak, że sam rower nie powinien być dobrany w sposób przypadkowy, musi on bowiem gwarantować nam jazdę z wyprostowanymi plecami. Najlepiej zainwestować w rower typu miejskiego, w którym kierownica jest umieszczona dość wysoko, nie wolno przy tym zapominać, że pajączkom sprzyja niewłaściwa dieta. Już niewielka nadwaga może być tym czynnikiem, który sprawia, że naczynia krwionośne nie pracują właściwie. Pamiętajmy więc o świeżych warzywach i błonniku unikając jednocześnie tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Każda dieta powinna być zresztą poprzedzona refleksją, gdy zaś mamy wątpliwości, co do stopnia jej bezpieczeństwa, nie wahajmy sę korzystać z zaleceń dietetyka.

Zobacz co robić, aby nie dopuścić do powstania pajączków na Twoim ciele

#