Laserowe usuwanie włosów

Depilacja laserowa jest ukierunkowana na mieszki włosowe za pomocą impulsów światła w celu zniszczenia włosów u nasady. To ogranicza wzrost włosów w leczonym obszarze na dłuższy okres czasu.

Depilacja laserowa i IPL są bardzo popularnymi alternatywami dla woskowania i golenia.

Istnieje zamieszanie, jeśli chodzi o zrozumienie różnicy między depilacją laserową a depilacją IPL.

Oba zabiegi wytwarzają energię, aby zakłócić cykl wzrostu mieszków włosowych w celu zmniejszenia wzrostu włosów bez uszkodzenia otaczających tkanek. Na tym jednak podobieństwa się kończą.

Laserowe usuwanie włosów

Urządzenia laserowe wytwarzają pojedynczą długość fali świetlnej (czyste światło składające się z jednego koloru i formy). Ta wiązka światła jest skoncentrowana i działa na konkretny cel (melaninę w mieszku włosowym). Urządzenia laserowe wytwarzają również więcej ciepła skierowanego na mieszek włosowy niż systemy IPL. Ciepło jest pochłaniane przez melaninę w mieszku włosowym, a nie przez skórę, która następnie podgrzewa mieszek włosowy i niszczy go.

Dlatego lepsze wyniki są osiągane z depilacji laserowej . Istnieje również zmniejszone ryzyko poparzenia podczas korzystania z urządzeń laserowych - to również sprawia, że laser jest bezpieczniejszą opcją dla osób o ciemniejszej skórze.

Depilacja laserowa Soprano ICE jest jedyną procedurą depilacji laserowej, która działa na wszystkie kolory włosów i wszystkie odcienie skóry, w tym opalone. Dodatkowo zabieg jest praktycznie bezbolesny.

IPL Usuwanie włosów

IPL do usuwania włosów to leczenie nie jest tak skuteczne jak laserowe metody usuwania. IPL nie są laserami. Urządzenia te wytwarzają szerokie spektrum długości fal (jak żarówka) i nie można ich skupić w skoncentrowaną wiązkę. Ponieważ szereg różnych długości fal jest rozproszonych na różnych głębokościach, tylko niektóre z nich będą skuteczne w redukcji włosów.

Płytsza penetracja w porównaniu z laserem oznacza, że głębsze, grubsze włosy nie są skutecznie leczone. Ponadto, część światła jest absorbowana przez otaczające tkanki, co prowadzi do podgrzania pigmentu skóry. Z tego powodu istnieje większe ryzyko poparzeń i pigmentacji w przypadku ciemniejszego typu skóry.

Koszt zabiegu laserowego w porównaniu z IPL może być nieco wyższy. Może to jednak wynikać z różnych kosztów urządzeń (urządzenie laserowe jest znacznie droższe w zakupie) oraz różnej skuteczności zabiegu (laser jest znacznie skuteczniejszy niż IPL).

#