Leczenie drobnych schorzeń skóry

Wiele klinik oferuje leczenie wielu drobnych schorzeń skóry, w tym: tagi skórne, włókniaki, rogowacenie łojotokowe, dermatosis papulosa nigra, plamy brązowe, wiśniowe, żyły niciowe, znamiona pająka, brodawki, kantelazma, hiperplazja łojotokowa, milia, zatkane pory i krosty.

Wszystkie te warunki są na ogół nieszkodliwe, ale mogą być irytujące i wpływać na naszą pewność siebie. Pomoc jest pod ręką, ponieważ wszyscy możemy je łatwo, skutecznie i tanio leczyć. Lamprobe wykorzystuje technologię częstotliwości radiowej do przyciągania płynów poprzez zastosowanie ciepła.

Na czym polega leczenie drobnych dolegliwości skórnych?

Zabiegi trwają zaledwie kilka sekund, a ich rezultaty są natychmiastowe. Czuje się to jak gorące zadrapanie, które jest nieco niewygodne, ale bardzo szybkie. Znieczulamy również okolicę kremem znieczulającym miejscowo, dzięki czemu zabieg jest bardziej znośny.

Po zabiegu okolica może być czerwona i może pojawić się strup. Jest to jednak tymczasowe i z czasem będzie się poprawiać.

Znaczniki skóry

Przyczyna - Tagi skórne znajdują się zazwyczaj na szyi, pachach, wokół pachwiny lub pod piersiami, gdzie dochodzi do ocierania się o inne części skóry lub odzieży. Niektóre osoby są bardziej skłonne do posiadania znaczników skóry i doświadczają ich bez żadnego znanego powodu.

Wyniki - Natychmiastowe usunięcie. Po 4-6 tygodniach powinno być bardzo mało dowodów na to, że znacznik był kiedykolwiek obecny.

Ile zabiegów? - Większość ludzi potrzebuje tylko 1 leczenie. Tagi skóry nie będzie rosnąć z powrotem w tym samym obszarze, ale inne mogą rosnąć, jeśli są predysponowani do nich.

Fibromas

Przyczyna - Włókna zwykle występują na szyi, pachach, wokół pachwiny lub pod piersiami, gdzie obszar ten ociera się o inne części skóry lub odzieży. Niektóre osoby są jednak bardziej narażone na występowanie fibromów i doświadczają ich bez żadnego znanego powodu.

Wyniki - Natychmiastowe usunięcie. Po 4-6 tygodniach powinno być bardzo mało dowodów na to, że włókniak był kiedykolwiek obecny.

Ile zabiegów? - Większość ludzi potrzebuje tylko jednego zabiegu. Włókna nie odrastają na tym samym obszarze, ale inne mogą rosnąć, jeśli jesteś do nich predysponowany.

Rogowacenie łojotokowe

Przyczyna - Te łagodne przyrosty mogą być dziedziczone, ale mogą być również spowodowane uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce, ciążę lub po terapii substytucyjnej estrogenem.

Wyniki - Natychmiastowe usunięcie. Po 4-6 tygodniach powinno być bardzo mało dowodów na to, że był kiedykolwiek obecny.

Ile zabiegów? - Większość osób będzie potrzebowała tylko jednego zabiegu, ale może być potrzebna druga terapia, jeśli skaza jest duża.

Ile zabiegów? - Większość ludzi będzie potrzebować tylko jednego zabiegu, ale może być konieczne drugie leczenie, jeśli skaza jest duża.

Dermatoza Papulosa Nigra

Przyczyna - grudki są małymi keratozami łojotokowymi, powszechnie występującymi na ciemniejszej skórze. Są one zdeterminowane przez genetyki u 40-50% ludzi.

Wyniki - Natychmiastowe usunięcie.

Ile zabiegów? - Większość ludzi będzie potrzebowała tylko jednego zabiegu.

Brązowe plamki

Przyczyna - Brązowe (wiekowe) plamy pojawiają się z powodu starzenia się, ekspozycji na słońce, braku ruchu, złej diety lub słabej funkcji wątroby.

Rezultaty - Skóra będzie parchać i początkowo będzie wyglądać znacznie gorzej, zanim zacznie wyglądać lepiej. Uzdrowienie może trwać kilka tygodni, ale po zakończeniu gojenia powinno być niewiele lub nie powinno być żadnych dowodów na istnienie plamy wiekowej.

Ile zabiegów? - Większość ludzi będzie potrzebowała tylko jednego zabiegu.

Ile zabiegów? - Większość ludzi będzie potrzebowała tylko jednego zabiegu.

Plamki wiśniowe

Przyczyna - Klastry rozszerzonych naczyń włosowatych mogą tworzyć małe czerwone lub fioletowe wyboje na skórze, zwykle na klatce piersiowej i plecach.

Wyniki - Wiśniowe plamy natychmiast znikną. Skóra może być parchem, ale będzie to tymczasowe.

Ile zabiegów? - Przy małych i średnich plamach krwi potrzebny będzie tylko 1 zabieg. W przypadku większych wyprysków zalecamy 2 zabiegi.

Żyłaczki gwintowane

Przyczyna - żyły nitkowe mają tendencję do rozwoju wraz z wiekiem, ponieważ nasza skóra i naczynia krwionośne stają się mniej elastyczne. Zmiany hormonalne związane z ciążą i menopauzą mogą je wywoływać, dlatego kobiety częściej mają żyły nitkowe niż mężczyźni.

Wyniki - Po usunięciu naczyń krwionośnych nie wracają. Z czasem mogą jednak powstawać nowe naczynia, zwłaszcza jeśli istnieje prawdopodobieństwo ich wystąpienia.

Ile zabiegów? - Większość ludzi będzie potrzebowała tylko jednego zabiegu na małej powierzchni. Większe obszary będą wymagały 2 lub więcej zabiegów.

Pająk Naevi

Przyczyna - Pajączki naevi mogą pojawić się w wyniku urazów, ekspozycji na słońce, zmian hormonalnych lub, w niektórych skrajnych przypadkach, choroby wątroby.

Wyniki - Po usunięciu naczyń krwionośnych nie powrócą. Z czasem mogą jednak powstawać nowe naczynia, zwłaszcza jeśli istnieje prawdopodobieństwo ich wystąpienia.

Ile zabiegów? - Zazwyczaj zalecamy 1-2 zabiegi, ale w zależności od wielkości leczonego obszaru może być potrzebnych więcej.

Brodawki

Przyczyna - brodawki są powodowane przez wirusa HPV. Kiedy wirus wtargnie do zewnętrznej warstwy skóry, zwykle poprzez małe zadrapanie, może spowodować szybki wzrost komórek na zewnętrznej warstwie skóry tworząc brodawkę.

Rezultaty - Zabieg zainicjuje wysychanie, kruszenie, strupienie i obkurczanie się tkanki do momentu ostatecznego usunięcia brodawki. Trwałe usunięcie brodawek jest trudne i często będą one powracać.

Ile zabiegów? - Zabiegi na brodawkach muszą być dość agresywne, aby zakończyły się sukcesem, więc konieczne będzie wykonanie wielu zabiegów.

Brodawki płaskie

Przyczyna - Brodawki płaskie są również spowodowane przez wirusa HPV. Kiedy wirus najeżdża na zewnętrzną warstwę skóry, zwykle przez małe zadrapanie, może spowodować szybki wzrost komórek na zewnętrznej warstwie skóry, tworząc brodawkę.

Wyniki - Następuje kauteryzacja i sucha skóra odpadnie w ciągu kilku dni.

Ile zabiegów? - Większość ludzi potrzebuje tylko jednego zabiegu.

Xanthelasma (żółte grudki wokół oczu)

Przyczyna - Nagromadzenie się tłuszczów (lipidów) pod skórą, szczególnie w okolicach oczu.

Wyniki - Następuje redukcja rozmiaru i wyglądu, ale nie można zmienić koloru.

Ile zabiegów? - Z czasem będzie ona najprawdopodobniej ponownie rosnąć, a Ty będziesz potrzebować dalszego leczenia.

Sebaceous Hyperplasia (podwyższona skaza w kształcie pączka)

Przyczyna - Przyczyna tych wad jest nieznana, ale badania wykazały, że mogą one być dziedziczone lub być spowodowane nadmierną produkcją ropy naftowej. Osoby w średnim i starszym wieku są na nie bardziej podatne.

Wyniki - Natychmiastowe usunięcie, z pewną ilością strupów.

Ile zabiegów? - Większość ludzi potrzebuje tylko jednego zabiegu.

Milia

Przyczyna - Milia występuje wtedy, gdy skóra nie może usunąć martwych komórek skóry. Oznacza to, że komórki zostają uwięzione i zatykają pory produkujące olej, tworząc utwardzoną plamę jak gruda.

Wyniki - Większość miliaków wysycha i znika do 7-10 dni po zabiegu.

Ile zabiegów? - Większość miliaków wymaga tylko jednego zabiegu. Jeśli są one duże, może być potrzebny drugi zabieg.

#