Lifting twarzy - zabiegi

Lifting twarzy Warszawa

Nie bez powodu od lat znane jest powiedzenie, że twarz jest zwierciadłem ludzkiej duszy. Niestety, wraz z upływem czasu owo zwierciadło istotnie się zmienia. Wiele osób nie akceptuje zmian pojawiających się wraz z kolejnymi latami na ich oblicza. Rozwiązaniem tego problemu okazuje się być zabieg liftingujący. 

Zbyt duża ilość skóry na policzkach i szyi, opuszczone kąciki ust – wszystko to sprawia, że twarz zyskuje wygląd posępnej i zachmurzonej. Przeprowadzana operacja ma na celu pozbycie się nadmiaru skóry, a także spłycenie zmarszczek, które w zdecydowanej większości przypadków lokują się w dole oblicza. Lifting sprawia, że skóra odzyskuje młodszy wygląd, a oznaki starzenia się znikają. Dla dużej grupy osób korzystających z zabiegu jest to nie tylko poprawa wyglądu, ale również pozbycie się kompleksów i przywrócenie poczucia własnej wartości. Zabieg sprawia, że wraca do nas młodość, energia, a pewność siebie znowu znajduje się na właściwym poziomie. 

Face lifting to wyrażenie stosowane dla określenia chirurgicznej korekcji oblicza. Zabieg pozwala pozbyć się nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej. Można wykonywać go jako pełny zabieg, który obejmuje nie tylko korektę twarzy, ale również szyi oraz jako lifting częściowy. W tym drugim przypadku przeprowadzana jest jedynie korekta w okolicach dolnej szczęki. Aby uzyskane efekty były jeszcze lepsze, zabieg bardzo często łączy się z blefaroplastyką lub korekcją nosa. Terapia nie zatrzyma postępu procesu starzenia się, ale zapewnia efekt odmłodzenia skóry. To właśnie z tego powodu wśród najlepszych pacjentów znajdują się osoby, które weszły już w wiek dojrzały. Lifting to zabieg, którym zajmuje się chirurgia plastyczna. 

 

RHYTIDECTOMIA - LIFTING TWARZY

Na skutek zabiegu wygładzona zostaje zwiotczała skóra nie tylko oblicza, ale również szyi. Dochodzi do ujędrnienia położonych pod skórą tkanek, a także usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Nacięcia wykonywane są tak, aby można je było ukryć w linii włosów. Część z nich znajduje się za płatkiem usznym oraz z tyłu – tuż za małżowiną uszną. Takie umiejscowienie sprawia, że powstałe po zabiegu blizny są w zasadzie niedostrzegalne. Podczas zabiegu chirurg uwalnia skórę twarzy od tkanek, które znajdują się pod nią, a następnie usuwa to, co jest jej nadmiarem. 

Jeżeli zwiotczenie jest daleko posunięcie, chirurg musi wypreparować struktury znajdujące się głębiej. Zalicza się do nich między innymi system powięziowo – mięśniowy, który określa się mianem SMAS. W efekcie możliwe jest uzyskanie młodzieńczych rysów. W sytuacjach koniecznych wykonuje się niewielkich rozmiarów nacięcie pod brodą. Umożliwia to usunięcie tłuszczu znajdującego się w tym miejscu, a także korekcję mięśni szerokich szyi. W efekcie obrys szyi także zostaje wygładzony. 

Wskazania
-wyraźnie widoczne zmarszczki o dużej głębokości;
-opadanie tkanek na skutek siły grawitacji;
-wiotkość skóry.

Przed operacją
Zanim lekarz przestąpi do działania przeprowadzana jest konsultacja z pacjentem. Specjalista informuje o procedurze zabiegu, sposobie wykonywania cięć, możliwych bliznach i ich umiejscowieniu, a także o efekcie, który zamierza uzyskać. W trakcie konsultacji lekarz ocenia również, czy niezbędne jest wykonanie plastyki mięśni szyi oraz odessanie tkanki tłuszczowej. Po przeprowadzonym liftingu twarzy pozostają blizny, które są jednak niewidoczne. Znajdują się we włosach bądź na granicy włosów i skóry oraz w fałdach, które położone są wokół naszych uczy. Przed zabiegiem nie goli się włosów pacjenta – nie jest to konieczne. Przed zabiegiem wykonać należy ściśle określone badania. 

 

PRZYGOTOWANIE

Osoby palące papierosy, które chcą skorzystać z liftingu twarzy, muszą na około dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem zrezygnować z palenia. Tydzień przed nie wolno zażywać żadnych leków, które obniżają krzepliwość krwi. Sześć godzin przed operacją pacjent nie może jeść, pić ani nawet żuć gumy. Zakazane są jakiekolwiek cukierki i przekąski. 

 

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest cukrzyca, choroby serca oraz nadciśnienie tętnicze. 

 

PRZED ZABIEGIEM NALEŻY WYKONAĆ NASTĘPUJĄCE BADANIA:

-grupa krwi;
-morfologia z rozmazem; 
-OB;
-mocz badanie ogólne;
-glikemia na czczo;
-koagulogram (APTT, wsk. Quicka, INR);
-jonogram, mocznik, kreatynina;
-Antygen HBS, HIV, HCV;
-EKG z opisem;
-RTG klatki piersiowej;
-elektrolity (K, Na);
-wymaz z nosa;
Pacjent przechodzi także konsultację z lekarzem anestezjologiem. W czasie jej trwania uzgadniane są szczegóły dotyczące znieczulenia. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa pacjenta w trakcie zabiegu. 

zabieg liftingu twarzy

Lifting twarzy - Zalecenia żywieniowe przed zabiegiem

Aby lepiej przygotować się do operacji, warto stosować się do zaleceń żywieniowych. Przed zabiegiem nie wolno stosować diety restrykcyjnej. Zbyt mała ilość białka sprawia bowiem, że rany pooperacyjne nie chcą się goić. Dieta musi być za to lekkostrawna. Zaleca się wyeliminowanie z niej produktów tłustych oraz prowokujących wzdęcia. Odstawić trzeba papierosy oraz alkohol. Preparaty takie, jak witamina E, ginkofar, aspiryna i jej pochodne mogą zmniejszać krzepliwość krwi. Stąd też należy zrezygnować z ich stosowania. Podobnie jest z czosnkiem, imbirem, szafranem, cebulą, selerem, chrzanem oraz pieprzem kajeńskim. Stosowanie tych przypraw przed planowanym zabiegiem jest zabronione. 

Rodzaj znieczulenia: w zdecydowanej większości przypadków ogólne
Czas trwania operacji: uzależniony od okolicy. Zazwyczaj od 2,5 do nawet 4 godzin. 
Przebieg operacji:
Najpierw pacjentowi podawane jest odpowiednie znieczulenie. Dopiero kiedy zacznie ono działać, chirurg może rozpocząć swoją pracę. Zaczyna od przecięcia skóry aż do powięzi i jej odpreparowania. Powięź SMAS zostanie nacięta, a położone głębiej tkanki odpreparowane. Następnie przeprowadzana jest kontrola krwawienia – jeśli wszystko jest w porządku, można umocować powięź SMAS, stosując właściwy stopień napięcia. Przyszywa się ją w nowym miejscu. Następnie przychodzi kolej na usunięcie nadmiaru skóry oraz tkanki znajdującej się pod nią. W niektórych przypadkach zabieg rozpoczyna się od odessania zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej, która znajduje się na podbródku oraz policzkach. Jeżeli mięsień szeroki szyi jest wiotki i wiszący, konieczne jest jego zszycie z cięcia przeprowadzonego pod brodą. Założenie drenażu rany oraz właściwych szwów to koniec zabiegu. Zamocować można opatrunek uciskowy, który towarzyszył będzie pacjentowi przez dwie doby. 

 

Lifting twarzy - Zalecenia pooperacyjne:

-spanie w pozycji półsiedzącej;
-mimika  ograniczona do minimum;
-ochrona oblicza przed promieniami słonecznymi oraz chłodnym powietrzem;
-sięganie po posiłki ciepłe (nie gorące!) o papkowanej konsystencji;
-wyeliminowanie mocnej herbaty, kawy, alkoholu oraz aspiryny na kilka dni po operacji. 
Pobyt w klinice nie trwa dłużej, jak jedną dobę. Już pierwszego dnia po przeprowadzonym zabiegu usuwane są dreny. Pierwsze szwy zdejmowane są w piątej dobie, kolejne w dziesiątej, czasem dwunastej. Obrzęk znika po dwóch, czasami trzech tygodnia. W tym samym czasie schodzą zasinienia. Po zabiegu należy zgłaszać się do klinki na wizyty kontrolne. To podczas ich trwania zmieniane są opatrunki oraz usuwane szwy. 

Po zabiegu należy ostrożnie sięgać po ciepłe posiłki. W obrębie policzków może bowiem występować przez pewien czas osłabione czucie. Pierwsze cztery miesiące po liftingu to absolutny zakaz opalania się. W celu polepszenia gojenia się blizn zalecane jest skorzystanie z zabiegi karboksyterapii. 

 

Powikłania, które mogą wystąpić:

-krwiak pooperacyjny;
-zebranie się płynu surowiczego;
-blizny zbyt dużych rozmiarów;
-bliznowacenie;
-uszkodzenie nerwu – powikłanie występujące niezwykle rzadko. 

 

Czas rekonwalescencji:

Ostateczne efekty widoczne są po upływie od trzech do pięciu miesięcy. 

 

Efekty

Efekt jest naprawdę niezwykły. Lifting może odmłodzić twarz nawet o dziesięć lat. Końcowy efekt można zaobserwować już po trzech miesiącach. Utrzymuje się on przeciętnie od pięciu do nawet dziesięciu lat. 

 

Zalecenia żywieniowe po zabiegu liftingu twarzy:

Odpowiednio zbilansowana dieta po zabiegu sprawia, że organizm dostaje składniki niezbędne do właściwego procesu gojenia się powstałych ran. Sięgać należy po potrawy, które są lekkostrawne. W codziennej diecie nie może zabraknąć produktów, które dostarczają pełnowartościowego białka. Istotną rolę w procesie gojenia odgrywają także cynk, żelazo oraz witaminy. Komponując posiłki, należy więc zwrócić baczną uwagę na to, aby ich nie zabrakło. Sięganie po produkty bogate w błonnik uchroni przed zaparciami, które mogą pojawić się po operacji. Wystrzegać należy się czekolady, herbaty, kawy, słodyczy, dań mącznych. Sprawiają one, że praca jelit ulega znacznemu spowolnieniu. 

 

Lifting twarzy bez powikłań – to naprawdę możliwe

W zdecydowanej większości przypadków pacjenci są zadowoleni z efektów, które udało się osiągnąć. Czasem jednak sytuacja nie wygląda tak kolorowo. Zamiast pięknej, zdrowo wyglądającej skóry pacjent dostaje pokrytą białymi lub czerwonymi przebarwieniami facjatę. Jest to skutkiem stanu zapalnego. Krew nie może dopływać prawidłowo do zainfekowanego obszaru, co w konsekwencji prowadzi do obumierania komórek. Na obliczu pozostają dużych rozmiarów blizny. 

Bardzo długo lekarze nie mogli określić, co prowadzi do powstania takiego stanu. Nie było bowiem możliwe zaobserwowanie, jak zastosowany wypełniacz zachowuje się w tworzących twarz tkankach. Dzisiaj wiadomo już o wiele więcej. Wszystko za sprawą inżynierów pracujących na uniwersytecie w Waszyngtonie. Ich wynalazek sprawił, że można przeanalizować to, co zachodzi wewnątrz naszych tkanek oraz naczyń krwionośnych. 

Tak zwana technika obrazowania optycznego oparta jest na dokładnie tej samej zasadzie, co popularne USG. Zamiast jednak fal dźwiękowych, stosuje się tutaj światło. Zastosowanie tej metody pozwoliło ustalić, że komplikacje po liftingu pojawiają się wtedy, kiedy przez przypadek lekarz wstrzyknie wypełniacz do krwiobiegu. W naczyniach krwionośnych tworzy się wówczas żel blokujący prawidłowy przepływ krwi, a także wymianę tlenu. Konsekwencją jest obumieranie tkanek. Nowoczesna technologia może być wykorzystywana jako sposób na uniknięcie wypadków podczas zabiegu liftingującego. Sprawdza się również jako metoda umożliwiająca cofnięcie skutków, które wystąpiły w efekcie przypadkowego wstrzyknięcia wypełniacza nie do tkanek miękkich, ale krwiobiegu.

LIFTING TWARZY - OFERTA ZABIEGU W KLINICE MURANO WARSZWA

Części ciała: twarz
Wskazania: zmarszczki, utrata jędrności
Czas trwania: 30 - 60 min
Przedział cenowy: 2500 - 5500 zł

Umów wizytę lub dowiedz się więcej o zabiegu:
tel. 22 252 82 82, recepcja@klinikamurano.com.pl

#