Medycyna estetyczna - zabiegi

medycyna estetyczna

Zabiegi z zakresu korekcji plastycznej dotychczas uchodziły za ekskluzywne. Czasy się zmieniły - coraz więcej kobiet, ale i mężczyzn korzysta z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Niemniej jednak tego typu zabiegi pozostają domeną Pań. Pozostając w tej kwestii, warto zastanowić się nad ideą medycyny estetycznej. Z założenia ma ona na celu korektę defektów wrodzonych lub opóźnienie procesów starzenia które wielu kobietom przysparzają ogrom kompleksów.

Panie z małym biustem, mało kształtnym nosem, głębokimi zmarszczkami bardzo często nie czują się kobieco. By poprawić jakość swojego życia decydują się na zabiegi z zakresu medycy plastycznej. Podejmując taka decyzję należy nie tylko wybrać odpowiednią klinikę, ale jeszcze raz przemyśleć to, czy zabieg jest nam tak naprawdę potrzebny. Utrata zdrowego rozsądku rzutuje na końcowy efekt bardziej, niż precyzja chirurga plastycznego. Jak zauważają specjaliści granica pomiędzy przesadą, a pięknym wyglądem. Oczywiście medycyna estetyczna wielu ludziom kojarzy się z takimi zabiegami jak botoks, powiększanie piersi i tym podobne. Tymczasem ta dziedzina medycyny określa również sposoby na życie, na które składają się zachowania, które pomagają jak najdłużej zachować dobry wygląd i zdrowie. Oczywiście takie zabiegi jak wstrzykiwanie preparatów ujędrniających, kwasów, wykorzystanie w zabiegach laserów, czy też minimalizowanie tkanki tłuszczowej są bardzo często stosowane i skuteczne. Jednakże filozofia medycyny estetycznej stawia je dopiero na trzecim miejscu. Wyżej wymienione zabiegi likwidują defekty urody. W medycynie estetycznej jednak nie chodzi tylko o to by usuwać niepożądane mankamenty. Głównym jej celem jest prewencja, a więc innymi słowy - zapobieganie.

Idea medycyny estetycznej określa wszystkie czynności, które pozwalają zachować młodość, piękny wygląd, dobre samopoczucie przez długi czas. Można więc śmiało uznać, że sama idea medycyny estetycznej uznaje inwazyjne zabiegi za ostateczność. Coraz więcej mówi się o tym, jak sposób odżywiania wpływa na wygląd i samopoczucie. Niby każdy z nas słyszał powiedzenie "jesteś tym co jesz", nie każdy jednak bierze sobie je do serca oraz wprowadza zdrowe produkty do codziennej diety.

Głównym zadaniem specjalistów z klinik medycyny estetycznych jest właśnie uświadamianie pacjentów jak dieta jest ważna dla wyglądu. Profesjonaliści nie tylko wprowadzą nas w ten temat, ale pomogą również w jego realizacji. Skomponują właściwą dietę, zalecą odpowiednią suplementację, jeśli zajdzie taka potrzeba. Warto zaznaczyć, że nasz wygląd w dużym stopniu zależy od uwarunkowań. Jednak to nie skazuje nas na otyłość czy też zawał. Medycyna estetyczna określa również to, co robić, żeby ktoś, kto ma tendencję do tycia, nie uległ pokusie. Doradza również działania, które pomagają radzić sobie ze stresem. Tu, nieodłącznym elementem jest terapia, czyli leczenie wszystkich elementów, które w mniejszym lub większym stopniu negatywnie oddziałują na organizm, a także urodę. Aby zobrazować temat, warto posłużyć się cukrzycą. Lekceważenie tej choroby, wpływa na jej zdrowie, a co się z tym wiąże kondycją skóry. Nie leczona cukrzyca, uniemożliwia efektywność zabiegów mających na celu poprawę kondycji skóry. Rzecz jasna medycyna nie posiada uprawnień do leczenia cukrzycy. Niemniej jednak zwraca uwagę na to, by podjąć pewne kroki mające na celu źródło problemu.

W innym razie zabiegi odmładzające czy też wyszczuplające nie przyniosą pożądanych rezultatów. Wiele osób kojarzy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z zabiegami kosmetycznymi. To ogromny błąd, ponieważ granica między jednym a drugim jest bardzo wyraźna. Chodzi głównie o uprawnienia. Kosmetyczka nie może podczas wizyt używać igieł oraz preparatów farmakologicznych, które mogą mieć wpływ na zdrowie a nawet życie. Niestety wiele kosmetyczek sięga tego typu specyfiki nie posiadając żadnych uprawnień. Dlatego zanim zdecydujemy się na zabieg odmładzający u kosmetyczki warto to przemyśleć, w innym razie może to pociągnąć za sobą ogromne konsekwencje. Tego typu uprawnienia są nie tylko potrzebne do aplikacji preparatów, ale są wręcz niezbędne głównie wtedy gdy pojawią się powikłania. Zostało wspomniane, że medycyna estetyczna cieszy się coraz to większą popularnością. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, wraz z legalnymi klinikami równolegle działa "czarny rynek". W takich placówkach często dochodzi do niepożądanych efektów, które są często poprawiane właśnie przez wykwalifikowaną kadrę. To błędne koło, dlatego specjaliści, lekarze domagają się regulacji prawnych, które wyeliminowałyby ten bezsensowny proceder. Problem polega jednak na tym, że świadomość konsekwencji jest bardzo nikła. Każda kobieta chce wyglądać pięknie i młodo, aczkolwiek jak najmniejszym kosztem. Dlatego decydując się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej, niezbędne jest zachowanie zdrowego rozsądku. Obecnie w Polsce zauważa się również zjawisko turystyki medycznej. O czym to może świadczyć? Przede wszystkim o tym, że polska kadra medyczna lasuje się pod kątem kwalifikacji na wysokim poziomie. Nie warto zatem decydować się na zabiegi samozwańczych klinikach medycyny estetycznej.

zabiegi medycyny estetycznej

Jak wybrać właściwie? Nie jest to zbyt trudne. Wystarczy podczas decyzji kierować się opiniami innych kobiet, które wcześniej zdecydowały się na poprawienie swojej urody. Można skorzystać z dobrodziejstw internetu, wyszukując oferty danej kliniki. Jeśli znaleźliśmy interesujący obiekt, warto również upewnić się, czy lekarz prowadzący posiada odpowiednie uprawnienia oraz certyfikaty. Jeżeli dotychczasowe działania doprowadziły nas do takiej a nie innej placówki, kolejnym krokiem, powinna być osobista wizyta w gabinecie lekarskim. Tu, istotną rzeczą jest nastawienie. Musi ono opierać się przede wszystkim na pozytywnym krytycyzmie. Warto na bieżąco również analizować to, co mówi specjalista. Istotną rzeczą jest zachowanie lekarza. To, co powinno wzbudzić nasze podejrzenia to przedstawienie sytuacji zbyt lekko. Jeśli lekarz namawia do zabiegu to widocznie nie zależy mu na naszym dobru, a ewidentnym zarobku. Idealny lekarz, musi mieć coś co upodabnia go do psychologa. Przedstawi zarówno wady, jak i zalety zabiegu, uświadomi nas w ewentualnych komplikacjach. Nie warto podejmować decyzji pochopnie. Należy poświęcić trochę czasu na przemyślenia czy ta inwestycja nie przyniesie więcej strat niż korzyści. Jeśli mamy wątpliwości co do kwalifikacji lekarza, to nie warto ryzykować. W tej dziedzinie kryterium wyboru nie powinny być pieniądze. Zazwyczaj to właśnie cena jest wyznacznikiem jakości oferowanych przez klinikę usług.

Wracając do nastawienia. Podchodząc do zabiegu, nie można liczyć na cud. Dobry lekarz, nie będzie obiecywał gruszek na wierzbie, oczywiście zapewni przeciwdziałania, ale efekt końcowy nie zależy jedynie od jego umiejętności. Doskonałym przykładem są tu działania przeciw starzeniu. Na ten proces składa się wiele elementów. Zazwyczaj kontur twarzy ulega zmianie, skóra staje się mniej elastyczna. By opóźnić ten proces warto zadbać o dobre odżywianie oraz zająć się pielęgnacją skóry. Ważne by dobrać takie preparaty, które będą dostosowane do wieku. Na tym etapie, należy pomyśleć o preparatach stymulujących, które odżywią ją od wewnątrz. Wypełnienie przestrzeni wypełniaczem powinno być ostatecznością. Warto zaznaczyć, że podczas tego zabiegu usuwa się również inne niedoskonałości skóry jak choćby mało estetyczne naczynka oraz przebarwienia. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że tak naprawdę nie my decydujemy o tym, jak ma przebiegać zabieg. On, zależy od lekarza. Nie można też przyspieszać zabiegu. Zazwyczaj odległość czasowa pomiędzy zabiegami wynosi od dwóch do trzech tygodni.

Zdrowy rozsądek należy zachować również podczas selekcji wiadomości dotyczących medycyny estetycznej. W sieci, telewizji oraz prasie aż roi się na ten temat. Głównie mity krążą wokół cen, jednakże najbardziej złudne to te mówiące o bezpieczeństwie zabiegów i cudownych efektach. Specjaliści jasno mówią o tym, że komplikacje się zdarzają. Co prawda, bardzo sporadycznie, ale nie można bagatelizować tego faktu. Skuteczność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej też nie jest pewniakiem. Oczywiście w kręgu lekarzy, znajdą się również takie jednostki, które mówią to, co potencjalne klientki chcą usłyszeć. To konformistyczne zjawisko wynika z tego, że dziś medycyna estetyczna jest dziedziną komercyjną, a same zabiegi są jedynie produktami, które trzeba sprzedać za wszelką cenę. To fenomen, ponieważ jeszcze dwadzieścia lat wcześniej pojęcie medycyny estetycznej praktycznie nie istniało - podczas gdy na Zachodzie europy ta dziedzina rozwijała się niesamowicie prężnie. Ci polscy lekarze, którzy dostrzegli potencjał już wtedy, dziś uchodzą za znamienitszych specjalistów w tej dziedzinie.

Mimo wszystko, warto również zastanowić się nad tym, które z dostępnych zabiegów uchodzą za najbardziej skuteczne. Zarówno według pacjentek jak i lekarzy najbardziej efektownym zabiegiem jest ten wykorzystujący toksynę botulinową. Jest to zabieg właściwie bezbolesny i nieinwazyjny, a dodatkowo przynosi szybkie, spektakularne efekty. Co więcej, prace nad zastosowaniem botoksu ciągle trwają, które mają na celu odkrycie nowych właściwości kwasu. Po tym zabiegu twarz staje się wypoczęta, zrelaksowana i świeża - bez uczucia dyskomfortu. Zauważa się również, że nie każda pacjentka kieruje się rozsądkiem. Ostatnimi czasy widoczne jest nadmierne wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Z umiarem taki zabieg rzeczywiście przynosi wspaniały efekt. Niestety, to co jest niepokojące to brak nici porozumienia pomiędzy pacjentką a lekarzem. Klientki klinik estetycznych nie zawsze obdarzają specjalistę zaufaniem, a ten zazwyczaj wie najlepiej jakie działanie będzie korzystne dla obu stron. Najwięcej problemu nie przysparzają zatem możliwe komplikacje po zabiegu, a brak umiarkowania pacjentek. W rezultacie zamiast pięknych i jędrnych ust otrzymują nienaturalnie napompowane wargi, zaś zamiast promiennej oraz gładkiej skóry - nieustający obrzęk.

MEDYCYNA ESTETYCZNA - OFERTA ZABIEGÓW W KLINICE MURANO WARSZWA

Umów wizytę lub dowiedz się więcej o zabiegach:
tel. 22 252 82 82, recepcja@klinikamurano.com.pl
 

#