Mogę się pozbyć Cellulitu?

Cellulit - skórka pomarańczy, którą znajdziemy na naszych pośladkach i udach jest nieszkodliwą i naturalną chorobą, która dotyka około 90% kobiet. Od sławnych postaci, takich jak Ashley Graham po Demi Lovato, które z dumą prezentują swój cellulit na spotkaniach towarzyskich, nie ma wątpliwości, że nigdy nie byliśmy bardziej gorliwi w przyjmowaniu tego całkowicie naturalnego i bardzo powszechnego zjawiska. Ale co to jest, i czy możemy się go pozbyć?

Co to jest cellulit?

Cellulit jest bardzo powszechną, nieszkodliwą chorobą skóry, która powoduje guzowate, wgniecione ciało na udach, biodrach, pośladkach i brzuchu. Stan ten jest najbardziej rozpowszechniony u kobiet. "Niezależnie od tego, czy jesteś biegaczem maratońskim, czy ćwiczącym, cellulit może pojawić się u kobiet o różnym stopniu sprawności i kształcie ciała" - wyjaśnia dr Rekha Tailor.

"Chociaż najczęściej występuje on w okolicy ud i pośladków, można go również znaleźć na piersiach, podbrzuszu i ramionach".

Co powoduje cellulit?

Cellulit jest powodowany przez malutkie włókna tkanki łącznej (zwane włóknistymi przegrodami), które zakotwiczają skórę w tkance podskórnej i mają między nimi tłuszcz. Włókna te mogą ściągać się na spodnią część skóry i tworzyć wgłębienia (cellulit). U mężczyzn ta tkanka łączna jest raczej skrzyżowana niż pionowa, dlatego też mężczyźni o wiele mniej niż kobiety cierpią na cellulit.

Podczas gdy tkanka łączna może być osłabiona przez hormony, brak ruchu i napięcia mięśni oraz słabe krążenie, nie jest to spowodowane otyłością czy toksynami, lecz zwykłym tłuszczem w organizmie.

Czy można pozbyć się cellulitu poprzez ćwiczenia fizyczne?

Jednym z największych błędnych przekonań na temat cellulitu jest to, że twarde treningi cardio są odpowiedzią na gładką skórę. Prawda jest jednak taka, że do poprawy kolorytu skóry potrzebna jest kombinacja stylów treningowych, a w szczególności ruchów budujących mięśnie.

"Ćwiczenia fizyczne nie tylko pomagają utrzymać niższy poziom tkanki tłuszczowej w organizmie, ale także poprawiają krążenie i napięcie mięśni w obszarach podatnych na cellulit. Poprawa krążenia sprawi, że zarówno skóra, jak i tkanka łączna będą zdrowsze, a także pomoże w eliminacji marnotrawstwa i nadmiernego zatrzymywania płynów, co ponownie pogorszy wygląd cellulitu" - ujawnia dr Tailor.

Więc, czy można pozbyć się cellulitu?

Niestety, odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. "Cellulit nigdy nie może być całkowicie usunięty, a jego obecność, nasilenie i lokalizacja są w dużej mierze zależne od hormonów i genetyki", ujawnia dr Tailor.

"Jednak połączenie odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych spowoduje zmniejszenie warstwy tłuszczu pod skórą, przez co cellulit stanie się mniej widoczny. Zdrowa dieta może również poprawić stan skóry i tkanki łącznej, czyniąc je silniejszymi, zdrowszymi i bardziej elastycznymi. Utrzymanie właściwego nawodnienia i dobrego odżywiania zapobiegnie zatrzymywaniu wody, co pogarsza wygląd cellulitu" - wyjaśnia.

Jakie są najlepsze zabiegi antycellulitowe?

ZO Skin Health posiada dwa produkty do pielęgnacji ciała, które w szczególny sposób ukierunkowane są na tkankę łączną i wydłużają pasma, zmniejszając tym samym powstawanie cellulitu:

  • ZO Skin Health Cellulite Control wykorzystuje rewolucyjną mieszankę składników, które zmniejszają widoczność cellulitu, wygładzają skórę i zapewniają wyszczuplający efekt na udach, biodrach i pośladkach.
  • Dzięki niewielkiej ilości retinolu, emulsja do ciała ZO Skin Health Body Emulsja wspomaga odnowę naskórka, poprawiając elastyczność i jędrność skóry, co zmniejsza widoczność plam starczych. Jako ostatnią linię ataku, zaawansowane inhibitory melaniny zapewniają skórze równomierny wygląd, a silne antyoksydanty nadal chronią przed stresem oksydacyjnym.

W połączeniu z użyciem Skinade, może to radykalnie zmniejszyć widoczność cellulitu miejscowo. Po 90-dniowym okresie stosowania Skinade Targeted Solutions Cellulite, konsumenci zauważyli zmniejszenie widoczności "skórki pomarańczowej", a także wygładzenie i ujędrnienie skóry. Poszczególne rezultaty będą się różnić, ale przy dalszym codziennym stosowaniu, skóra nadal będzie się poprawiać. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zalecamy rozpocząć 90-dniowy kurs.

#