Na czym polega zamykanie naczynek z wykorzystaniem lasera?

na czym polega zamykanie naczynekRozszerzone naczynia krwionośne powodują wiele zmian niekorzystnie odbijających się na naszym wyglądzie i samopoczuciu. Zwłaszcza wówczas, gdy pojawiają się na twarzy, stanowią źródło ogromnego dyskomfortu psychicznego. Na szczęście, jest to problem, z którym można sobie poradzić. Laserowe zamykanie naczynek jest metodą, która pozwala na korektę zmian naczyniowych i uzyskanie satysfakcjonującego rezultaty estetycznego, skutkiem zabiegu jest więc także poprawa samopoczucia pacjentów. Co więcej, mówimy o zabiegu, który jest obarczony stosunkowo niskim ryzykiem powikłań, należy więc do bezpieczniejszych metod radzenia sobie z problemami ze skórą. Zamykanie naczyń na nogach jest tez interesującą alternatywą dla zabiegu skleroterapii. Oczywiście, liczba wykonywanych zabiegów nie jest stała, może więc wahać się od jednego do nawet kilku. Co więcej, pomiędzy poszczególnymi zabiegami powinny następować przynajmniej kilkutygodniowe odstępy czasu.

jak usunąć naczynkaMówiąc o korzyściach ze stosowania lasera warto pamiętać i o tym, że nie jest on bolesny. Owszem, pacjenci skarżą się na pieczenie, nawet ono nie jest jednak dotkliwe. Po samym zabiegu możemy mieć do czynienia zarówno z siniakami, jak i obrzękami, utrzymują się one jednak maksymalnie przez kilka dni. Przygotowanie do samego zabiegu nie jest skomplikowane, od pacjenta oczekuje się bowiem przede wszystkim nawodnienia organizmu. Najlepiej, jeśli wypije on kilka szklanek wody, nie wolno zapominać bowiem, że pozwoli to na wyeliminowanie ewentualnych skutków ubocznych. Dzień przed zabiegiem odradza się również picie alkoholu i intensywny wysiłek fizyczny. Sam zabieg nie jest długi i trwa maksymalnie przez 20 minut. Wiele zależy od tego, jakiego obszaru dotyczy, jaki jest charakter zmian i jak wrażliwy jest sam pacjent. Tuż przed przystąpieniem do niego tak lekarz, jak i pacjent zakładają okulary ochronne, wcześniej zaś wykonywany jest test, na podstawie którego można określić, jaka energia lasera jest najbardziej optymalna.

laserowe zamykanie naczynekSam laser emituje wiązkę światła, która dociera do naczyń krwionośnych. Tam absorbuje ją hemoglobina, a proces termolizy powoduje wytworzenie się energii cieplnej wysuszającej ścianki naczynia. Woda, która się w nim znajduje, odparowuje, dochodzi do wysuszania się naczyń, potem zaś nie tylko zapadają się one, ale i obumierają. Końcowym etapem procesu jest ich wchłonięcie przez organizm, co sprawia, że zmiany skórne przestają być widoczne. Dzięki temu, że długość fali lasera może być regulowana, możliwe jest też zamykanie naczyń krwionośnych o różnej wielkości. W przypadku drobnych naczyń skuteczny może okazać się już pierwszy zabieg, zazwyczaj jednak ich liczba wzrasta do dwóch lub trzech.

#