Nieinwazyjne usuwanie naczyń na skórze nóg

usuwanie naczyń na skórze nógKobiety w dojrzałym wieku bardzo często skarżą się na problem z widocznymi zmianami naczyniowymi na nogach. Co więcej, nie każda metoda ich usuwania jest uważana za jednakowo skuteczną. Przed zabiegami chirurgicznymi przestrzega się przede wszystkim dlatego, że mogą one pozostawiać blizny, klientka musi też liczyć się z ryzykiem infekcji oraz trwającą dość długo rekonwalescencją. Niestety, miejscowego znieczulenia wymagają nawet najnowsze zabiegi uważane za mniej inwazyjne, wszystkie wiążą się bowiem ze sporym bólem. Zabieg usuwania zmian naczyniowych odybywa się jednak także przy użyciu technologii laserowej.. Zabieg nie wymaga nacięć, a dyskomfort w czasie jego trwania jest jedynie minimalny, co więcej, natychmiast można powrócić do swoich normalnych zadań po jego zakończeniu.

usuwanie naczynek Oferowana technologie to komfortowe zabiegi usuwania zmian naczyniowych na nogach z doskonałymi rezultatami. W czasie ich trwania wykorzystuje się impulsy światła laserowego, odpowiednia długość fal przyczynia się zaś do obkurczania naczyń, które są odpowiedzialne za tworzenie się zmian. Samo światło przenika przez naskórek, dociera przy tym wyłącznie do naczyń krwionośnych, a zatem nie doprowadza do uszkodzenia skóry. Procedura zabiegu jest szybka i łatwa, a efekty uboczne ograniczone do minimum. W czasie zabiegu zastosowanie znajduje laser o długości fal wynoszącej 1064 nanometry. Energia jest wysyłana do krwi oraz ścianek naczyń krwionośnych, a następnie absorbuje ją hemoglobina. To właśnie dzięki temu zjawisku naczynia zamykają się i obumierają, zmiany przestają być zaś widoczne.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu?

Wśród jego zalet wymienia się nie tylko doskonałe rezultaty obserwowane tak w odniesieniu do pajączków, jak i zmian siateczkowych, ale i to, że zabieg jest nieinwazyjny i trwa maksymalnie 30 minut. Warto też podkreślić, że efekty uboczne są ograniczone do zamykanie naczyńminimum, a sam zabieg jest nie tylko przeprowadzany w komfortowych warunkach, ale i dobrze tolerowany przez organizm. Po jego przeprowadzeniu kluczowe znaczenie ma unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, co powinno trwać przynajmniej przez miesiąc. Warto też przez pierwsze 10 dni po zabiegu ograniczyć aktywność fizyczną, aby nie narażać skóry na uszkodzenie. Z tego samego powodu warto zrezygnować przez pewien czas z sauny, solarium i gorących kąpieli. Można z kolei stosować maści i inne kosmetyki, które przyspieszają proces gojenia, a także przyjmować preparaty bogate w witaminy z grupy PP, C oraz B2.

#