Redukcja cellulitu

redukcja cellulitu

Cellulit to taki problem, który znany jest wielu kobietom. Można powiedzieć, że jest to defekt kosmetyczny, który może dotyczyć zarówno młodych dziewczyn jak też starszych kobiet. Niekiedy dotyka także tych osób, które dbają o siebie i na co dzień stosują zarówno zdrowe odżywianie jak i też stałą aktywność fizyczną. Czy więc możemy wybrać jakiś zabieg, który ten problem zlikwiduje na stałe?

Redukcja cellulitu - rodzaje zabiegów

Terapii oraz różnych metod na walkę z cellulitem jest naprawdę wiele. Większość opiera się na działaniach, które mają prowadzić do szybszego metabolizmu skóry co sprawi, że tkanka tłuszczowa będzie rozbijana. Warto zauważyć, że nawet te metody najbardziej skuteczne mogą regulować niedoskonałości bardzo dobrze, ale jeśli przestaniemy je stosować to problem prawdopodobnie wróci. Jedną z metod, które będą gwarantować redukowanie cellulitu może być wykorzystywanie lasera. Jego światło penetruje skutecznie komórki tłuszczowe i gwarantuje ich rozbijanie. Jeśli chce się uzyskać możliwie najlepsze efekty trzeba zdecydować się na kilka bądź też kilkanaście sesji zabiegów, na efekty trzeba więc sporo czekać. Inna popularna metoda to wykonywanie specjalnego masażu. Zabieg taki będzie gwarantował lepsze krążenie oraz może sprawić, że uda się uwolnić toksyny z organizmu a widoczność niedoskonałości będzie mniejsza.

Masaż można wykonywać nie tylko w specjalnie przygotowanych punktach, ale także samemu w domowych warunkach. Trzeba jedynie poznać kilka podstawowych technik, które pozwolą dobrze go wykonywać. Początkowo taki zabieg wykonuje się często aż do uzyskania zadowalającego efektu. Gdy taki się już pojawi można następnie stosować zabieg w dłuższych nieco odstępach, by utrzymać efekt. Jeśli natomiast z zabiegów zrezygnuje się na stałe to niestety problem także do nas wróci. Masaż próżniowy to specjalnie realizowany masaż mechaniczny, który ma gwarantować rozluźnienie zwartej tkanki i będzie gwarantował otwarcie zamkniętych komórek. W ten sposób będzie się dało skutecznie usunąć płyny i usprawnić krążenie. Jeden wałek skórę nieco podnosi a drugi będzie masował obszar, gdzie zbierając się niepotrzebne płyny. Próżnia ma tutaj sprawić, że tkanka będzie szybciej spalana a krążenie krwi stanie się lepsze.

Presoterapia to propozycja masażu uciskowego, który będzie działał pozytywnie na cały układ krwionośny oraz limfatyczny. Aparat do zabiegu ma zagwarantować ucisk, który będzie na odpowiednim poziomie i w ten sposób będzie się eliminowało toksyny i zbędne płyny a same tkanki staną się lepiej dotlenione. Fale dźwiękowe to także taka propozycja, która przy wielu zabiegach w walce z cellulitem jest stosowana. Ultradźwięki czy też prąd elektryczny dają podobne efekty. Przygotowuje się specjalne elektrody albo płytki, które umieszcza się na ciele, tam gdzie występuje problem. Podobnie jak przy innych zabiegach głównym zadaniem będzie poprawa krążenia i eliminacja zbierających się płynów, co doprowadzi co szybszego spalenia tkanki tłuszczowej. Z niedoskonałościami będzie się dało także walczyć przez użycie specjalnych kosmetycznych preparatów. Taki najbardziej popularny ich składnik to kofeina. Okazuje się, że świetnie sobie radzi, jeśli chodzi o przyspieszenie mikrokrążenia oraz walkę z toksynami. Trzeba pamiętać, że kosmetyki wpływają dobrze na kondycję naszej skóry ale najczęściej są jednak wyłącznie dodatkiem do innych stosowanych terapii. Cellulit nie będzie zredukowany odpowiednio tylko przez kremy oraz balsamy. Do innych najbardziej znanych zabiegów antycellulitowych zalicza się:

1. Drenaż limfatyczny – to specjalistyczny masaż, który będzie gwarantował lepszy przepływ limfy i sprawi, że usuwanie elementów toksycznych z organizmu będzie skuteczniejsze. Drenaż limfatyczny to jak się ogólnie mówi świetny zabieg na oczyszczenie organizmu. Poza tym gwarantuje wygładzenie skóry. Sprawdza się w czasie walki z opuchliznami nóg. Będzie można go wykonywać przy użyciu specjalnie przygotowanych aparatów.

2. Endermologia – to kolejny zabieg polegający na masażu z użyciem specjalnego narzędzia, które będzie wykorzystywało powstające podciśnienie. Zanim wykona się taki zabieg trzeba założyć stosowany kostium. Masaż może poprawić krążenie krwi i wspierać będzie walkę z toksynami. To jeden z takich zabiegów, który gwarantuje także skuteczne ujędrnianie skóry. Jeśli zabieg ma być skuteczny musi być wykonany kilkanaście razy.

3. Krioterapia – to terapia, która wykorzystuje zimno do leczenia. Stosowana jest w różnych przypadkach, i doskonale sprawdza się w momencie, gdy trzeba walczyć z obrzękami na skórze.

4. Mezoterapia – to zabieg, w którym wykorzystuje się specjalny koktajl z kofeiny oraz karczocha i wstrzykuje się go pod skórę co sprawia, że jest lepsze ukrwienie i szybsze spalanie tłuszczu a także pojawia się lepszy metabolizm. Mezoterapia wpływa dobrze na spalanie tkanki tłuszczowej.

5. Mezoterapia bezigłowa – Tutaj zamiast igieł będzie się wykorzystywać specjalne impulsy elektryczne, które będą działać jako reakcja na procesy fizjologiczne w komórkach. Wykonywać trzeba około 10 zabiegów, po których metabolizm skóry się poprawi i efekt powinien się utrzymywać przez dłuższy okres czasu. Cellulit będzie mniejszy a skóra powinna być jędrniejsza. Koszt zabiegu to około 200 złotych.

6. Bańka chińska – zabieg, w którym leczenie wykonuje się przy zastosowaniu podciśnienia. Wytwarzane jest w bańce przez usuwanie z niej powietrza. Może powodować zassanie skóry i tkanek, które umieszczone będą pod taką bańką co sprawi, że ich przekrwienie będzie lepsze. Bańka ma pobudzać krążenie krwi oraz płynów ustrojowych. Będzie pozytywnie działać w walce z usuwaniem produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. Może działać również na redukcję tkanki tłuszczowej. Bańka ma wielką moc w czasie walki z problemem.

Na pewno do uzyskania sylwetki wolnej od niedoskonałości ważne będzie także stosowanie odpowiedniej diety, która połączona będzie z regularnymi ćwiczeniami. Dalej trzeba także wprowadzić wspominane tutaj zabiegi, by osiągnąć najlepsze efekty. Kluczem do takiej walki będzie zawsze systematyka, dlatego musimy o niej zawsze pamiętać.

Jak zapobiegać cellulitowi i redukować już istniejący?

Podstawowe sposoby na skuteczną walkę z tym problemem powinny być tańsze i mniej bolesne. Masaż, który będzie już mocno zaawansowany, gdy problem będzie większy nie będzie przyjemny i niekiedy może być również bolesny. Dlatego powinno się profilaktycznie raz, dwa razy w miesiącu zdecydować się na jeden z zabiegów takich jak:

• drenaże limfatyczne

• masaż antycellulitowy

• masaż bańką chińską

• masaż szczotką

• zabiegi profesjonalne typu: RF, Med Sculpt

Zabiegi wykonywane w domu: 

• masaż szczotką – można go samemu wykonać zamiast gąbki używając szczotki

• peelingi z kawy, soli lub inny gotowy zakupiony itp.

• stosowanie specjalnych kremów, które pozwalają na walkę z niedoskonałościami

• zimne i ciepłe kąpiele pod prysznicem na przemian

• ćwiczenia – ruch

• wspomaganie układu pokarmowego zdrową dietą bogatą w warzywa.

Mogą być też inne zabiegi, ale zawsze trzeba spełniać dwa warunki:

- zabieg ma powodować odżywienie oraz pobudzenie tkanek pod skórą – chodzi o zaczerwienienie skóry, które będzie świadczyć o tym, że doszło do jej przekrwienia. Zawsze można też nogi lekko oklepać aż do zaczerwienienia wklepując specjalne kremy.

- zabieg ma gwarantować wspomaganie dla układu limfatycznego, który będzie miał za zadanie walkę z tymi substancjami w organizmie, które są niechciane. Po każdym zabiegu trzeba napić się wody i pomyśleć o aktywności fizycznej. 

Redukcja cellulity - aktywność fizyczna przede wszystkim

Właśnie aktywności fizycznej należy się szczególna uwaga. Dzięki niej będzie się dało walczyć z nagromadzoną energią w postaci tłuszczów. Stałe ćwiczenia mięśni na pewno wpłyną korzystnie na układ krążenia i będzie miało to wpływ na wszystkie nasze organy. Substancje odżywcze mają penetrować w głąb tkanek i wpływać na odbudowanie komórek. Stała gimnastyka jest ważna, ponieważ pozwoli nam uniknąć żylaków, sprawi, że skóra będzie wygładzona a postawa korygowana. Nawet mały wysiłek fizyczny będzie już korzystny, ponieważ sprawia, że nagromadzony tłuszcz będzie spalany. Jeśli nie mamy szans na stałe ćwiczenia to na pewno regularny spacer już będzie krokiem w przód.

cellulit

Redukcja cellulitu a właściwe odżywianie

Oczywiście ważna powinna dla nas być również dobrze zestawiona dieta. Trzeba unikać starych nawyków oraz przyzwyczajeń, które nie są dla nas korzystne. Nieregularne jedzenie, spożywanie posiłków w biegu. Na początek zaleca się właśnie zmianę odżywiania tym wszystkim kobietom, które chcą walczyć z cellulitem. Dieta pozwoli nam uregulować wagę i na pewno wpłynie korzystnie na stan naszego organizmu. Powinno się raczej unikać cukrów oraz tłustych potraw. Nie powinno się spożywać posiłków, które mają charakter wysoko przetworzony, ponieważ nigdy nie są one korzystne dla zdrowia. Do swojej diety należy zamiast takich składników wprowadzać przede wszystkim warzywa oraz owoce, które będą najkorzystniejszym rozwiązaniem. Dzięki nim do organizmu dotrze wiele cennych witamin. Podobnie dobrze sprawdzi się nabiał a także składniki wprowadzające do organizmu witaminy z grupy B takie jak wątroba. Raczej powinno się unikać smażenia potraw, zamiast tego stawiajmy na gotowanie.

Relaks i odpoczynek fizyczny

Na pewno stres i psychiczne wyczerpanie nie będzie korzystnie działać na osoby, które chcą walczyć z przysłowiową skórką pomarańczową. Dlatego należy poświęcić każdego dnia na odpoczynek, który będzie całkowitym relaksem psychicznym. Trzeba w ciągu takiego czasu zdecydować się na oderwanie myślami od codzienności. Najlepiej będzie zacząć myśleć o czymś zupełnie innym. Dobrze sprawdzą się różnego rodzaju relaksujące kąpiele ziołowe, w letniej wodzie. Taka kąpiel, jeśli potrwa 20 minut na pewno wpłynie na nas korzystnie, sprawi, że uda się zlikwidować napięcia i organizm będzie bardziej zrelaksowany. Oczywiście naturalny relaks dla naszego organizmu to sen, który również w walce ze skórką pomarańczową będzie bardzo ważny i nie można o nim zapominać. Brak odpowiedniej ilości snu na pewno odbije się na nas niekorzystnie i cellulit będzie trudniej pokonać.

REDUKCJA CELLULITU - OFERTA ZABIEGU W KLINICE MURANO WARSZWA

Części ciała: brzuch, pośladki, uda, ramiona
Wskazania: cellulit
Czas trwania: 15-30 min
Przedział cenowy: 400-600 zł

Umów wizytę lub dowiedz się więcej o zabiegu:
tel. 22 252 82 82, recepcja@klinikamurano.com.pl

#