Botox - zabiegi

botox

Wiele osób boi się stosowania botoksu ponieważ drżą przed potencjalnymi skutkami ubocznymi. Inni będą go uwielbiać, ponieważ szybko poprawia zmarszczki. Jak przy wszystkich tematach mamy tutaj po środku jakąś prawdę. O wadach i zaletach oraz przyszłości botoksu najlepiej rozmawiać ze specjalistami. Wiele osób na taki zabieg zdecyduje się po 30 roku życia. Niektórzy idą na zastrzyk z ciekawości, inni decydują się dlatego, że pojawiają się pierwsze zmarszczki i wtedy pojawia się myśl o tym, by udać się na taki zabieg.

Najczęściej szybko wracamy do pracy, ponieważ specjaliści nakładają zimy okład i tak naprawdę nie widać żadnych znaków po wykonanym zabiegu. Niektórzy nawet tego samego dnia udają się do pracy tuż po zastrzyku. Lekarze potwierdzają, że można tak zrobić, po zastrzyku nie powinniśmy się kłaść czy pochylać, ponieważ substancja może się przemieszczać i wtedy inny mięsień zostanie unieruchomiony. Po zastrzyku na pewno warto będzie popracować nieco ze swoją mimiką, ponieważ wtedy lepiej preparat będzie działał na kontrolujące mięśnie. Najczęściej na efekt czeka się kilka dni i potem zaczynamy widzieć co się stało, mięśnie przestają reagować na to co robimy. Na początek na pewno będzie to dziwne uczucie, ale raczej pozytywnie je odbierzemy.

Okazuje się, że niekiedy lekarki zapominają o wizycie kontrolnej a jest to błąd, ponieważ taka wizyta powinna być zawsze realizowana, najlepiej około tygodnia po zabiegu. Czasami można tydzień po zabiegu wprowadzić jeszcze dodatkowo jakiś zastrzyk, który udoskonali efekt wykonanej korekty.

Wskazania: doświadczony lekarz

Lekarze starają się podkreślać, że u osób starszych, gdy mięśnie są już słabe a skóra wiotka może się pojawić konieczność wstrzyknięcia nieco większej ilości botoksu dla pojawienia się odpowiedniej symetrii. Zanim wykonamy zabieg trzeba także wypytać pacjenta o jego zdrowia. Mamy pewne przeciwskazania takie jak ciąża, karmienie piersią czy jakieś przewlekłe choroby. Oczywiście mamy także pewne antybiotyki, które będą decydować o tym, że zabieg nie będzie mógł być zastosowany. Wydawać się może, że zabieg będzie raczej prosty, ale mimo tego powinniśmy się udać do doświadczonego specjalisty. O tym, gdzie będzie wstrzyknięty botoks powinny decydować takie kwestie jak mimika, ale nie tylko. Są również inne ważne sprawy jak kształt twarzy, czy nawet fryzura. Dlatego jedynie lekarz, który posiada odpowiednie przygotowanie a także doświadczenie będzie w stanie wykonać zabieg w należyty sposób.

Jeśli nie wiemy do kogo udać się na zabieg powinniśmy się dobrze zastanowić i dowiedzieć możliwie jak najwięcej o różnych lekarzach. Warto popytać znajomych, koleżanek, dowiedzieć się coś z internetowych stron o botoksie, gdzie na pewno uda się odnaleźć dobrych specjalistów, do których bez obaw będzie można się wybrać.

Zalety botoxu

Botox jest preparatem nietrwałym dlatego jest bezpieczny. Zabieg najdłużej utrzymuje się w okolicach oczu przez około 9 miesięcy. O tym ile będzie trzeba wstrzyknąć preparatu oraz na jaki rezultat będzie można oczekiwać zależy wyłącznie od danego pacjenta i jego indywidualnych predyspozycji. Naukowcy zauważają, że toksyna będzie szybciej znikać w przypadku sportowców, którzy mają szybszą przemianę materii. Poza tym szybciej będzie się neutralizować także u palaczy oraz u osób, które pierwszy raz wykonują taki zabieg, ponieważ ich mięśnie są bardzo wrażliwe na botoks i reagują mocniej. Znaczenie na pewno ma także wiek pacjentów. Znany lekarz z Brazylii, który specjalizuje się w takich zabiegach podkreśla, że im młodszy pacjent tym mniejsza dawka może być stosowana a sam efekt będzie w stanie się dłużej utrzymać. Ostatecznie jednak to jak długo efekt będzie trwał jest mocno związane z indywidualnymi predyspozycjami pacjenta. Na pewno będzie miało znaczenie to gdzie będzie wstrzyknięta.

zabieg botox

Warto oczywiście zauważyć, że nawet po tym jak toksyna się już zredukuje to i tak będzie można oczekiwać, że pewne lepsze efekty się pojawią i będzie można oczekiwać, że już nie będzie takich zmarszczek jak przed wykonaniem zabiegu. Najlepiej zawsze botoks sprawdzi się w przypadku osób młodych i średnim wieku, ponieważ już duże zmarszczki praktycznie nie są do zlikwidowania. Na pewno botox nie może być potraktowany jako kuracja odmładzająca, ponieważ może działać wyłącznie w zakresie jednego objawu jakim są zmarszczki. Natomiast dojrzałe kobiety raczej powinny się zdecydować na kompleksowe zabiegi. Takie propozycje dają nam obecnie specjaliści z gabinetów medycyny estetycznej. Ale nadal botox ma szerokie zastosowanie o charakterze kosmetycznym i tak naprawdę wykorzystywany jest w różnych elementach twarzy. Gdy toksyna będzie wstrzyknięta w okolicy żuchwy może zagwarantować wyjątkowe działanie ponieważ mięśnie się rozluźnią a twarz niego się uniesie. Botoks ma swoje zalety ale ma także jedną podstawową wadę, którą będzie to, że może uzależniać psychicznie. Nie będzie tak groźny jak papierosy czy alkohol, ale w nadmiarze także będzie szkodził. Okazuje się, że prawie połowa zwolenniczek botoksu decyduje się na kolejny zabieg, jeśli tylko zobaczą na swojej twarzy jakiś grymas. Zamiast poprawiania wyglądu będzie się go pogarszać. Ulubiony antyprzykład dermatologów to Nicole Kidman, która niestety po zabiegach miała nienaturalne efekty w postaci nadmiernie opuszczonych brwi. Jeśli będzie się preparat wstrzykiwało bez umiaru to będą się pojawiać efekty wręcz teatralne i zamiast pięknego uśmiechu będzie się pojawiać efekt Jokera. Jeśli chcemy za pomocą botoksu likwidować zmarszczki palacza trzeba także brać pod uwagę to jak wyglądają problemy z przeżuwaniem. Różne są bowiem kwestie skutków ubocznych, które przy zastosowaniu botoksu mogą nas dotknąć. Niekiedy bywa tak, że przez botoks będą unieruchomione również takie miejsca, które nie powinny być dotknięte.

Wątpliwe rewelacje

Toksyna przez wiele osób uważana jest za jeden z preparatów, które są doskonale przebadane i używane chętnie w dermatologii estetycznej. Od ponad 40 lat naprawdę dobrze sprawdza się również w zwykłej medycynie. Wykorzystuje się ją przy zabiegach ortopedycznych, przy porażeniu mózgowym czy problemach z nadmierną potliwością. Okazuje się, że efekty mogą być naprawdę niesamowite. Co jakiś czas badacze chcą nam mówić o kolejnych rewelacyjnych efektach działania botoksu. Mamy jednak takie rewelacje, które mogą wzbudzać niepokój jak to, że toksyna po wstrzyknięciu może wędrować do pnia mózgu. Jednak takie badania prowadzone są jedynie na szczurach, a nie mamy przeprowadzonych badań na ludziach, które mogłyby tego typu rewelacje nam potwierdzić. Warto także przypomnieć sobie, że toksyna jest w różnych odmianach. Mamy ich w sumie sześć – A, B, C, D, E, F. W medycynie i dermatologii używa się jedynie typu A oraz B. Pozostałe propozycje na tą chwilę nie są przebadane. Badania na szczurach, gdy toksyna dostała się do pnia mózgu, były dodatkowo prowadzone w bardzo dużych dawkach.

W medycynie stosuje się dawki większe niż przy zabiegach estetycznych, ale tak naprawdę są one i tak minimalne i dzięki temu mają być bezpieczne.

Nowe fale

W naszym kraju mamy trzy preparaty, w których znajduje się toksyna. Wszystkie mają taki sam składnik i mogą być podawane w formie zastrzyków. Czasami pojawiały się pewne kremy botoksopodobne, ale tak naprawdę nie docierają one nigdy do mięśni i póki co raczej są próbami nieudanymi. Ale nie da się jednoznacznie wykluczyć takich produktów, ponieważ można się liczyć z tym, że jednak w przyszłości zaczną się pojawiać. Badacze z Ameryki cały czas starają się prowadzić takie działania, które mają zmierzać do przygotowania tego typu preparatów. Czy rzeczywiście takie działania będą udane zobaczymy dopiero za jakiś czas, gdy wszystkie produkty przejdą istotną dla siebie fazę testów, dzięki której będzie się dało ocenić możliwy efekt działania.

Okazuje się jednak, że pojawia się także konkurencja dla botoksu w postaci Relaxed Expression. Jest to technika, która ma działać tak samo jak botoks, ale wykorzystuje się do niej zamiast toksyny fale radiowe. Takie same używa się w również w zabiegach odmładzających. Pacjentowi na początek podaje się znieczulenie miejscowe a potem stosuje się urządzenie do nagrzewania komórek nerwowych. Dąży się do tego, by w pewnym sensie wstrzymywać przepływ impulsów nerwowych w organizmie. Jeśli wyłączy się tylko po jednym włóknie po każdej stronie twarzy od razu pojawi się zatrzymanie przekazywania impulsów nerwowych. Taki efekt zabiegu utrzymywać się może nawet przez półtora roku, ponieważ w tym okresie musi dojść do regeneracji włókna. Jednak pojawia się spore ograniczenie, ponieważ taka terapia jest bardzo kosztowana. Kuracja to około 2,5 tysiąca dolarów.

Gwiazdy dają przykład

Jeśli chodzi o operacje plastyczne to bez wątpienia rynek mocno się zmienia i nie należą one wyłącznie do tematów tabu. Przed laty taki zabieg był rezerwowany dla celebrytów. Obecnie jednak świat mocno się zmienił i tak naprawdę można mówić o tym, że rynek się otworzył. Coraz więcej osób nie jest zadowolonych ze swojego wizerunku i dlatego szukają dla siebie różnych rozwiązań, które mogą być dla nich skuteczną formą poprawiającą wygląd. I rzeczywiście sytuacja mocno się obecnie zmieniła, ponieważ tak naprawdę rynek poszedł do przodu i mamy wiele osób, które wybierają właśnie zabiegi medycyny estetycznej. Ale są i tacy, którzy nie traktują ich jako pojedynczych zabiegów, lecz decydują się na jakieś wyjątkowe propozycje zabiegów, które mają poprawić praktycznie każdą część ciała. Rekordziści mają na swoim kącie nawet kilkadziesiąt różnych zabiegów poprawiających wygląd. Tym samym praktycznie każdą część ciała mogą mieć po zabiegu i wszystko może wyglądać na odmłodzone. Medycy, którzy zajmują się tego typu zabiegami zdają sobie sprawę z tego, że rynek mocno poszedł do przodu i bez wątpienia jest coraz większe zainteresowanie zabiegami. Dlatego same zabiegi również cały czas są udoskonalane i można oczekiwać wyjątkowych efektów pod warunkiem, że zabiegiem zajmie się specjalista, który posiada odpowiednie przygotowanie oraz doświadczenie w realizowaniu tego typu zabiegów.

BOTOX - OFERTA ZABIEGU W KLINICE MURANO WARSZWA

Części ciała: twarz
Wskazania: lwia zmarszczka
Czas trwania: 15-30 min
Przedział cenowy: 400-800 zł

Umów wizytę lub dowiedz się więcej o zabiegu:
tel. 22 252 82 82, recepcja@klinikamurano.com.pl

#