Zamykanie naczynek krwionośnych

sposoby zamykania naczynekUsuwanie różnego rodzaju zmian naskórnych jest możliwe między innymi dzięki zamykaniu naczynek krwionośnych – współczesna medycyna oferuje nam szereg ciekawych możliwości z tym związanych. Najczęściej występującymi zmianami tego typu są tak zwane pajączki, powstające wskutek pękania naczynek krwionośnych; pojawiają się zazwyczaj u kobiet w okresie dojrzewania, choć czasami mogą być objawem występowania żylaków. Istnieje wiele sposobów na zamykanie naczynek krwionośnych w skórze i pozbywanie się w taki sposób pajączków. Pierwszym rozwiązaniem po jakie prawdopodobnie sięgniemy jest zastosowanie różnego rodzaju kremów czy maści, szczególnych tych zawierających witaminę K.

usuwanie zmian naczyniowychKosmetyki takie mogą być jednak skuteczne głównie w przypadku stosunkowo niewielkich zmian skórnych; warto przy okazji pamiętać, jak ważna jest tu odpowiednia dieta oraz stosowanie różnego rodzaju suplementów które mogą znacznie wzmacniać ściany naszych naczynek. Jeżeli zmiany w naszej skórze są zbyt poważne aby pomogły nam przy nich standardowe kosmetyki, to powinniśmy wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Obecnie dużą popularnością cieszy się zabieg laserowego zamykania naczynek krwionośnych, najlepiej jest zdecydować się na to w okresie jesiennym lub zimowym, bowiem po jego wykonaniu nasza skóra przez pewien czas będzie szczególnie wrażliwa na zbyt intensywne światło słoneczne.

laserowe zamykanie naczynekNawet przy mało słonecznej pogodzie zaleca się wówczas stosowanie specjalnych kremów ochronnych. Istnieje kilka podstawowych metod usuwania pajęczaków z twarzy. Pierwsza z nich to laser pulsujący barwnikowy - niszczy on ściany naczynek i doprowadza do ich wchłonięcia przez organizm. Jest to obecnie najpopularniejsze i najskuteczniejsze rozwiązanie. Dawniej większą popularnością cieszył się zabieg elektroagulacji, ale ze względu na rozwój innych technologii stopniowo wychodzi on z użycia. U osób z wyjątkowo jasną cerą wykonuje się także zabieg specjalną wiązką światła, nie sprawdza się on dobrze w przypadku każdej cery, ale jeśli ktoś posiada do niego odpowiednie predyspozycje, to może to być bardzo skuteczna metoda.

#