Zamykanie popękanych naczynek krwionośnych

sposoby zamykania naczynekSposobów na usuwanie popękanych naczynek krwionośnych jest obecnie wiele – od kremów i kosmetyków aż po specjalne zabiegi z wykorzystaniem lasera. Warto jednak zapoznać się z nimi nieco bliżej i poznać ich ceny aby wiedzieć, na które z nich powinniśmy się decydować w razie wystąpienia u nas takich niedoskonałości dermatologicznych. Samo powstanie popękanych naczynek krwionośnych może być uzależnione od szeregu kwestii, na które często nie mamy nawet żadnego wpływu. Istotne znaczenie ma tu sam tylko nasz styl życia oraz rodzaj wykonywanej pracy, różnego rodzaju choroby, nieprawidłowa dieta, przyjmowanie leków lub korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków; niekiedy zmiany takie są również dziedziczone genetycznie.

sposoby zamykania naczyńSą one niestety dość mocno widoczne na skórze, stanowiąc poważny defekt – do najczęstszych miejsc ich występowania zaliczają się uda, skóra twarzy oraz okolice kostek. Kobiety są znacznie bardziej narażone na ich występowanie niż mężczyźni. Aby skutecznie pozbyć się naczynek krwionośnych, nie zawsze będziemy musieli uciekać się do jakichkolwiek skomplikowanych zabiegów, choć w niektórych przypadkach mogą one być rzeczywiście konieczne. W sklepach i aptekach znajdziemy szeroki wybór specjalnych kremów do tego stworzonych, ale są one skuteczne jedynie przy mniejszych zmianach tego typu – jeśli cierpimy na wyjątkowo mocno popękane naczynka, to mogą nam one nie przynieść zadowalających efektów.

metody zamykania naczynekNajpopularniejszym obecnie zabiegiem jest zastosowanie lasera, za pomocą którego niszczone są ścianki popękanych naczynek; są one później wchłaniane przez organizm. Czasami do uzyskania w pełni zadowalających rezultatów potrzebne jest kilkakrotne powtórzenie takich zabiegów, ale praktycznie zawsze są one w pełni skuteczne. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań; z zabiegów tych nie powinny korzystać kobiety w ciąży, cierpiące na cukrzycę, padaczkę czy z zaburzeniami krzepliwości krwi, a także przyjmujące leki zmniejszające jej krzepliwość. Na 24 godziny przed wykonaniem zabiegu nie wolno spożywać alkoholu, a przynajmniej miesiąc wcześniej powinniśmy powstrzymać się przed zbyt intensywnym opalaniem.

#