Zamykanie rozszerzonych naczynek na twarzy. "Laser" i elektrokoagulacja usuną popękane naczynka

rozszerzone naczynka

Usuwanie rozszerzonych naczynek na twarzy to obecnie bardzo popularny zabieg we wszystkich gabinetach medycyny estetycznej, ponieważ tak zwane pajączki i rumień dotyczą wielu osób. Pojawia się nieestetyczna siatka z naczynek na twarzy i będzie się ona stale powiększać a pieczenie skóry okazywać się będzie bardziej intensywne. To znaczy, że należy właśnie zdecydować się na serię zabiegów, w ramach których będzie można doprowadzić do zamknięcia rozszerzonych naczynek na naszej twarzy.

Zamykanie naczynek to taki zabieg, który jest bardzo popularny. Warto coś więcej się o nim dowiedzieć, szczególnie gdy kogoś ten problem dotyczy.

Czym są rozszerzone naczynka?

Teleangiektazje (cuperosa) to określenie, które oznaczać będzie trwałe poszerzenie naczyń włosowatych, które zaczynają prześwitywać przez naskórek w postaci nitek i mogą tworzyć czerwoną pajęczą sieć. Jeśli nie będą leczone zaczną pękać i przylegać będą do siebie, w ten sposób może się pojawić zaczerwienienie, które wtedy będzie określone jako rumień. Naczynka rozszerzone pojawiać się mogą na każdym typie cery. Jednak najbardziej narażone będą na te naczynka cery delikatne, cienkie, wrażliwe. Charakterystyczne pajączki zazwyczaj pojawiać się będą w okolicach policzków, nosa oraz brody. Naczynka rozszerzają się zaczynają tworzyć rumień pod wpływem różnych czynników. Może to być gorąca kawa czy herbata, oprócz tego również po spożyciu alkoholu i pikantnych potraw, pod wpływem zmiany temperatury, czy niekorzystnych warunków atmosferycznych. U niektórych będzie to również związane z rosnącym zdenerwowaniem.

laseroterapia

Zamykanie naczynek - przed zabiegiem

Przed takim zabiegiem lekarz musi ocenić jak to będzie wyglądać, gdy chodzi o problemy, z którymi dany pacjent będzie się zmagał. Znaczenie ma to jak głęboko są naczynka jaka będzie ich ilość. Na tej podstawie będzie się dobierać również odpowiednią długość fal, która będzie emitowana przez laser albo przez elektrodę. Należy pamiętać, że przynajmniej przez dwa tygodnie przed takim zabiegiem nie będzie można zażywać ziół, które są fotouczulające oraz leków z dodatkiem kwasu salicylowego.

Usuniemy objawy, ale nie usuniemy przyczyn

Należy pamiętać, że poprzez laseroterapię oraz elektrokoagulację będzie można usunąć jedynie objawy zmian skórnych. Zabieg zamykania naczynek nie będzie gwarantował nam, że kolejne nie będą również pękać. Jeśli nie będziemy odpowiednio dbać o cerę to pojawienie się nowych pajęczaków będzie tylko kwestią czasu. Jeśli ktoś nie chce pogorszyć stanu swojej cery będzie trzeba również pomyśleć o stosowaniu dobrych kosmetyków a także dobrej diety. Warto także myśleć o tym, by regularnie pojawiać się u dermatologów.

#